A A A

Salwador już inwestuje zyski z bitcoinów

10 listopada 2021, 07:00
Rząd Salwadoru zapowiada budowę 20 nowych szkół.
Salwador już inwestuje zyski z bitcoinów

Miliony zysku na wydatki publiczne

Salwador to na razie jedyny kraj, który wprowadził bitcoiny jako oficjalny środek płatniczy. Już czerpie z tego zyski – na koncie Bitcoin Trust tego kraju ma być w tej chwili 1120 bitcoinów.

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił za pośrednictwem Twittera, że za pozyskane w ten sposób pieniądze rząd wybuduje 20 szkół w tym kraju. Poinformował też, że dzięki kryptowalucie w Salwadorze powstanie pierwszy publiczny szpital weterynaryjny.

 

Ekologiczne waluty

Po uznaniu bitcoina za oficjalny środek płatniczy Salwador podał do publicznej wiadomości informację, że kryptowaluty wydobywane są w tym kraju ekologicznie. A konkretnie do kopania BTC wykorzystuje się moc geotermalną wulkanów.

Na razie Salwador może czerpać spore korzyści ze swojej decyzji. Bitcoin ma teraz dobry czas – jego wartość regularnie rośnie. Teraz wyceniany jest na ok. 68,5 tysięcy dolarów (ok. 270 tysięcy zł).

fot. PIRO4D – Pixabay


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności



Alexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto