A A A

Salwador planuje zbudować pierwsze na świecie Bitcoin City

22 listopada 2021, 12:40
Miasto ma być zasilane przez wulkan, a dla inwestorów wolne od podatków
Salwador planuje zbudować pierwsze na świecie Bitcoin City

Bitcoin City będzie wsparte przez obligacje

Jak donosi Agencja Reutera, na spotkaniu zamykającym tydzień promocji bitcoina w Salwadorze, prezydent kraju Nayib Bukele, znany z entuzjazmu do cyfrowej waluty, zapowiedział utworzenie Bitcoin City. Zostanie ono zbudowane w regionie wschodnim La Union i będzie zasilane energią geotermalną z wulkanu. Miasto powstanie na planie koła, będzie miało lotnisko, obszary mieszkalne oraz komercyjne, a centralny plac będzie zaprojektowany tak, aby wyglądał z lotu ptaka jak symbol bitcoina.

Bukele zachęcał biznesmenów do tego, by zainwestowali i zarabiali w Bitcoin City „tyle pieniędzy, ile chcą". W zamian obiecał, że nie będzie pobierać żadnych podatków, z wyjątkiem VAT-u.

Miasto ma być wspierane przez obligacje, oparte na bitcoinie, które zostaną wyemitowane w ciągu dwóch miesięcy. Pierwsza 10-letnia emisja, nazwana „wulkaniczną", ma być warta 1 miliard dolarów.

Przypomnijmy, że Salwador we wrześniu stał się pierwszym krajem na świecie, który przyjął bitcoina jako pełnoprawny środek płatniczy.

fot. Pixabay – TamimTaban


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto