A A A

Samochód elektryczny, który zasili Twój dom

3 sierpnia 2011, 10:57
Samochód elektryczny, który zasili Twój dom

Samochód elektryczny Nissan Leaf, pozwoli na korzystanie z energii znajdującej się w jego bateriach gospodarstwom domowym. W razie potrzeby pozwoli to aż na 2 dniowe zasilenie całego domu.

System Leaf to Home , korzystający z baterii litowo – jonowych, nie emituje żadnych spalin. Trzeba przyznać, iż jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które może się przydać jako awaryjne źródło zasilania podczas katastrof naturalnych, bądź nieprzewidzianych awarii sieci elektroenergetycznej zasilającej na co dzień dom.

Nissan twierdzi, że technologia zostanie skomercjalizowana w Japonii w marcu 2012r. System działa dzięki podłączeniu przy pomocy portu zasilającego do domowego panelu, który rozprowadza elektryczność . Energia może być przesyłana również w inny sposób, jeżeli dom generuje elektryczność korzystając z dachowych paneli słonecznych.

Baterie mają pojemność wynoszącą 24 kilowatogodziny gdy są w pełni naładowane. Odpowiada to średniemu 2 dniowemu zapotrzebowaniu na elektryczność w japońskim domu. System jest w stanie zapewnić moc chociażby takim sprzętom jak zamrażarka, klimatyzacja, zmywarka, zasilając wszystkie 3 w tej samej chwili.

Poza przydatnością samochodu podczas nieprzewidzianych katastrof, może posłużyć on również jako system wsparcia w ciągu zwyczajnych dni, podczas godzin największego zapotrzebowania na energię elektryczną.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto