A A A

Samoprowadzący się samochód Google rozbity

8 sierpnia 2011, 16:58
Samoprowadzący się samochód Google rozbity

Firma Google bierze aktywny udział w rozwoju technologii, która z dużym prawdopodobieństwem jeszcze w tej dekadzie pozwoli nam np. na drzemkę podczas długiej podróży czy też na picie kawy podczas jazdy nie przejmując się zbytnio tym co dzieje się na drodze.

Automatyzacja procesu prowadzenia samochodu zbliża się wielkimi krokami. W ostatnich latach dokonano ogromnych postępów w tej dziedzinie. Całkowite uniknięcie błędów oraz niepowodzeń podczas procesu projektowania oraz dopracowywania nowych technologii jest nieuniknione, nie powinniśmy się więc dziwić, że nadeszła i kolej na Google’a.

Samochód testowy giganta internetowego miał wypadek. W tym przypadku akurat nie do końca zawiniła technologia. Jak się okazuje, w chwili wypadku kontrolę nad samochodem sprawował człowiek – tak przynajmniej twierdzi firma. Toyota Prius uderzyła w inną Toyotę Prius niedaleko siedziby głównej Google znajdującej się w Mountain View w Kalifornii. Zgodnie z prawem podczas jazd testowych za kierownicą musi znajdować się człowiek nadzorujący cały czas pracę całego systemu. Jednak jak zaznacza Google podczas pechowego kursu kierowca prowadził samochód w trybie ręcznym.

W czerwcu Nevada stała się pierwszym stanem w USA, w którym zalegalizowano obecność samo prowadzących się samochodów na drogach. Był to ogromny sukces Google’a, który z całą pewnością przybliży datę komercjalizacji tej oczekiwanej przez wielu technologii.

Samochód Google’a prezentujący swoje możliwości


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto