A A A

Samsung GALAXY Tab 10.1 na polskim rynku

22 sierpnia 2011, 15:15
Samsung GALAXY Tab 10.1 na polskim rynku

Samsung Electronics rozszerza swoją ofertę tabletów na polskim rynku o kolejny model - GALAXY Tab 10.1. Nowe tablety o grubości 8,6 mm, ważące 565g przeznaczone są dla wszystkich aktywnych osób, które poszukują urządzenia oferującego funkcjonalności dzisiejszych laptopów i smartfonów.

Dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Tegra 2, tablet sprawnie wykonuje wiele zadań równocześnie, bez problemu nadążając za potrzebami użytkownika. Nowy model to również wsparcie ze strony najnowszej wersji systemu operacyjnego Android 3.1 Honeycomb, która pozwala zarówno na szybkie i efektywne wykonywanie wielu skomplikowanych procesów, jak też gwarantuje wysokiej klasy rozrywkę, np. poprzez wyświetlanie filmów w HD w formacie DivX.

Wyświetlacz o rozdzielczości 1280x800 pikseli bardzo dobrze nadaje się do czytania książek, czy oglądania filmów. Dopełnieniem ekranu są dwa głośniki, zapewniające wysoką jakość dźwięku przy odtwarzaniu utworów muzycznych i filmów. W tablet wbudowano także aparat cyfrowy o rozdzielczości 3 megapikseli oraz znajdującą z przodu wyświetlacza kamerę internetową o rozdzielczości 2 megapikseli do prowadzenia wideokonferencji.

Połączenie nowego systemu operacyjnego Android 3.1 oraz dwurdzeniowego procesora Tegra 2 taktowanego zegarem 1 GHz daje urządzenie odpowiadające wymaganiom praktycznie każdego użytkownika . Zasilanie zapewnia akumulator o pojemności 7000 mAh, zapewniający do 9 godzin pracy,. Smukły kształt tabletu ( 8,6 mm grubości) oraz jego mała waga pozwalają na komfortowe korzystanie z urządzenia . Do tabletu w wersji 3G można też włożyć kartę SIM, zapewniając sobie łączność z sieciami komórkowymi wszystkich generacji, włącznie z HSPA+ (21 Mb/s odbieranie, 5.76 Mb/s wysyłanie). Połączenie z dodatkowymi akcesoriami odbywa się poprzez łącze Bluetooth 3.0, opcjonalnie przez port USB lub HDMI.

Sugerowana cena detaliczna tabletów GALAXY Tab 10.1 wynosi odpowiednio 2099 zł za wersję WiFi i 2299 zł za wersję 3G.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto