A A A

Samsung Galaxy Fold po poprawkach wciąż delikatny

23 września 2019, 14:40
Nowy smartfon Samsunga zadebiutował w Singapurze i sprzedał się świetnie. Jednak po pierwszych recenzjach wycofano go ze sprzedaży, by wyeliminować usterki. Nieskutecznie.
Samsung Galaxy Fold po poprawkach wciąż delikatny

Samsung Galaxy Fold nie miał łatwego startu. Już po pierwszych recenzjach telefon został wycofany z dystrybucji ze względu na wadliwą konstrukcję zawiasów. Firma poprawiła urządzenie, tak by zmniejszyć występujące w ich pobliżu naprężenia, ale i tak przed zakupem smartfona trzeba mieć świadomość, że wciąż jest to konstrukcja wyjątkowo krucha.

Samsung zdecydował się nawet dodać do telefonu instrukcję ostrożnego obchodzenia się z urządzeniem. Miejscami brzmi ona nieco absurdalnie: producent instruuje nas między innymi, żeby nie naciskać mocno na ekran, lecz ostrożnie go dotykać. Jak informuje Engadget, zastosowany w urządzeniu polimerowy wyświetlacz łatwo jest zarysować - nawet paznokciem. Mimo poprawek nie udało się też ostatecznie wyeliminować widocznego przedzielenia w środku wyświetlacza.

Producent odradza też stosowanie folii ochronnych i zbyt bliski kontakt z kartami płatniczymi. To ostatnie wynika z tego, że w telefonie zainstalowano bardzo silny magnes służący do utrzymywania pozycji złożonej. Z tego względu Fold nie nadaje się też dla osób z rozrusznikiem serca. Ostatecznie Samsung nie zapewnił smartfonowi wodo- i pyłoszczelności.

Jak widać, Samsung Fold jest mocno podatny na uszkodzenia, co dziwi przy takiej cenie urządzenia (8 tysięcy zł). Co ciekawe, okazuje się, że najbardziej problematyczne w pierwszej wersji zawiasy doczekały się akurat solidnego wzmocnienia. W serwisie Youtube można zobaczyć filmy pokazujące, że nie tak łatwo jest przełamać telefon na pół. Mimo wszystko producent raczej nie jest zadowolony z finalnego efektu. Choć podczas premiery urządzenia w Singapurze wyprzedano cały nakład, Samsung i tak patrzy już raczej w stronę modelu drugiej generacji.


fot. Samsung.

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Twitter proponuje ugodę
21 września 2021
Portal jest skłonny zapłacić wprowadzonym w błąd inwestorom ponad 800 milionów dolarów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto