A A A

Samsung Galaxy Gear i Note 3 - inteligentny duet

4 września 2013, 19:53
Samsung na targach IFA pokazał inteligentny zegarek Galaxy Gear i oraz Galaxy Note 3.
Samsung Galaxy Gear i Note 3 - inteligentny duet

Samsung na targach IFA pokazał inteligentny zegarek Galaxy Gear i oraz Galaxy Note 3.

Gear przy pomocy technologii Bluetooth 4.0, paruje się ze smartfonem, czyniąc z niego smartwatch. Na jego ekranie przeczytamy wiadomości, które dostaliśmy, odbierzemy (lub nie) rozmowy telefoniczne, wykonamy telefon i tak dalej.

Gear ma ekran o przekątnej 1,63 cali (Super AMOLED o rozdzielczości 320 na 320), wbudowaną kamerę - zdolną do rejestrowania 10-sekundowych filmów w jakości 720p oraz robienia zdjęć (matryca ma 1,9 mpix). Samsung twierdzi, że Gear zadebiutuje z 70 aplikacjami, korzystającymi z jego specyfikacji. Począwszy od aplikacji z kategorii fitness, przez serwisy społecznościowe, na Evernote kończąc. W środku znajdziemy procesor 800 MHz i baterię 315 mAh, 4GB pamięci i 512MB pamięci RAM. Zegarek ma wbudowany mikrofon, głośnik, akcelerometr i żyroskop.

Zegarek Galaxy Gear współpracuje jedynie z urządzeniami z zainstalowanym systemem Android 4.3, na targach IFA Gear jest pokazywany wraz z Galaxy Note 3 oraz nowym Note 10.1 najnowszymi urządzeniami Samsunga. Na razie zatem nie ma mowy o pracy z innymi telefonami.

Galaxy Note 3 ma ekran o przekątnej 5,7" (Super AMOLED), a jego tylna część obudowy ma "skórzane" pokrycie. Całość waży 168 g, ma grubość 8,3 mm, 3GB RAM i będzie sprzedawana w trzech kolorach.

Podobnie, jak we wcześniejszych modelach, także i tutaj nie zabraknie S-Pen i szeregu związanych z nim funkcji.

Premiera Note 3 została zapowiedziana na 25 września.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto