A A A

Samsung Knox - problemy z Galaxy S4

27 grudnia 2013, 14:51
Samsung Knox  - problemy z Galaxy S4
Eksperci z Uniwersytetu Bena Guriona w Beer Szewie odkryli luki w zabezpieczeniach platformy Samsung Knox przeznaczonej dla modelu Galaxy S4.

Samsung Knox ma być środowiskiem zapewniającym bezpieczeństwo aplikacjom oraz danym. Knox gwaramtuję ochronę danych poprzez wyizolowanie aplikacji i zaszyfrowanie danych firmowych - jednak według izraelskich ekspertów, wersja Knox dla S4 ma błędy, które stanowią "furtkę" dla hakerów. Informacje o znalezionym błędzie natychmiast trafiły do odpowiednich osób z koreańskiej firmy.

W rozmowie z "The Wall Street Journal", przedstawiciele firmy Samsung zapewnili, że znaleziony problem "nie jest poważny". Ma on zostać usunięty. Dokładnych szczegółów oczywiście nie znamy.

Dodatkowo, badacze z Uniwersytetu Bena Guriona jednoznacznie stwierdzili, że mimo odkrytego błędu - Knox pozostaje najbardziej zaawansowaną platformą gwarantującą bezpieczeństwo dla urządzeń mobilnych.

Otrzymaliśmy oficjalny komunikat polskiego oddziału firmy Samsung:

"Samsung traktuje wszelkie zgłoszenia dotyczące luk bezpieczeństwa z wielką powagą, dlatego uwagi nadesłane przez Uniwersytet Ben-Guriona zostaną poddane dalszej, wnikliwej analizie. Jak wynika z posiadanych przez nas informacji, wskazane zagrożenie wydaje się być podobne do innych dobrze rozpoznanych ataków. Technologia KNOX posiada już mechanizmy zabezpieczające przed tego typu zagrożeniami, np.: możliwość konfiguracji VPN oraz obsługę SSL/TLS. W zależności od wykorzystywanego w danej chwili mechanizmu, poszczególne elementy systemu KNOX zapewniają skuteczną ochronę przed wszelkimi atakami. Tego typu złośliwe oprogramowanie z pewnością nie jest w stanie zakłócić architektury KNOX ani przeniknąć do jej wnętrza".

Łukasz Kujawa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Chiny wyprzedzają USA
8 kwietnia 2020
Liczba wniosków patentowych pochodzących z Chin wzrosła 200-krotnie w ciągu ostatnich dwóch dekad.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto