A A A

Samsung Project Beyond – proste tworzenie filmów VR

17 listopada 2014, 07:00
Samsung zaprezentował kamerę do wirtualnego wideo o nazwie Samsung Project Beyond. Dzięki niej tworzenie filmów VR ma stać o wiele prostsze i tańsze.
Samsung Project Beyond – proste tworzenie filmów VR

Project Beyond to przypominające spodek urządzenie, które w rzeczywistości jest kamerą, a raczej aż 16 małymi kamerami, które rejestrują obraz w 3D oraz w panoramicznym wideo 360 stopni. Jak to możliwe? Ustawiamy Beyond na statywie, włączamy kamery - one rejestrują obraz. Potem przetwarzamy ten materiał na panoramiczna wizualizację po której możemy rozglądać się korzystając z gogli Gear VR.

Wynalazek Samsunga, chociaż dopiero został zaprezentowany, jest już w pełni działającym urządzeniem - twierdzą osoby, które go przetestował. Materiał rejestrowany przez Beyond to, raz jeszcze podkreślmy, wideo, a nie zdjęcie. Zatem łatwo sobie wyobrazić, jak przy jego pomocy ktoś nagrywa cały koncert, albo podróż statkiem. My potem zakładamy na głowę gogle VR i możemy przeżyć to, co zostało zarejestrowane.

Cena Beyond nie jest jeszcze znana, podobnie jak data debiutu. Natomiast Gear VR powinien pojawić się na niektórych rynkach jeszcze w tym miesiącu. Do korzystania z niego potrzebny jest smartfon Galaxy Note 4.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto