A A A

Samsung ST80 - aparat z Wi-Fi

30 lipca 2010, 10:27
Samsung ST80 - aparat z Wi-Fi

Samsung zaprezentował 14,2-megapikselowy aparat kompaktowy ST80, który dołączył do powiększającej się rodziny cyfrówek wyposażonych w Wi-Fi.

ST80T wyposażony został w matrycę o rozdzielczości 14,2 megapikseli, trzycalowy ekran dotykowy i obiektyw z trzykrotnym zoomem optycznym. Oprócz robienia zdjęć aparat oferuje także możliwość kręcenia filmów w jakości HD 720p. przy szybkości 30 klatek na sekundę w formacie H.264.

Dzięki bezprzewodowej technologii WiFi i łączności AllShare (DNLA), ST80 umożliwia łatwe udostępnianie zdjęć w portalach społecznościowych. Cyfrówkę można także podłączyć do sieci WiFi Boingo, która udostępnia szerokopasmowy internet w ponad 120 000 hotspotów na całym świecie. Wspomniana już technologia AllShare pozwala podłączyć ST80 do wykorzystywanych w domu urządzeń obsługujących standard DLNA, takich jak telewizory HD czy cyfrowe ramki do zdjęć i bezprzewodowo przesyłać treści między urządzeniami.

Samsung ST80 posiada też nową funkcję "Smart Crop". Jest to narzędzie do edycji zdjęć dostępne bezpośrednio w aparacie, dzięki któremu użytkownicy mogą przycinać zrobione pod różnym kątem zdjęcia (np. szyldów czy tablic) i "wyprostować" je, jak gdyby były zrobione na wprost. ST80 ułatwia ponadto robienie zdjęć dzięki technologii rozpoznawania sceny Smart Auto (Still & Movie), która automatycznie rozpoznaje otoczenie i wybiera odpowiednie ustawienia.


PC Format
Tagi: fotografia
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto