A A A

Samsung SUHD - telewizory lepsze niż LCD i plazma

7 stycznia 2015, 15:00
Ultra HD to za mało. Samsung Electronics stawia na telewizory SUHD korzystające z powłoki nanokrystalicznej. Dlaczego SUHD ma wyróżniać się na tle standardowego UHD?
Samsung SUHD - telewizory lepsze niż LCD i plazma

Nanokrystaliczny półprzewodnik telewizora SUHD TV transmituje światło o różnej barwie w zależności od długości fali, umożliwiając lepsze odwzorowanie barw i gwarantując poprawioną efektywność świetlną, Samsung mówi o 64 razy lepszej ekspresję kolorów niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów.

Silnik remasterujący SUHD automatycznie analizuje jasność obrazów w celu ograniczenia dodatkowego zużycia energii, oferując optymalny kontrast i pozwalając na uzyskanie głębokiej czerni i większej jasności (biel jest 2,5-krotnie jaśniejsza niż na ekranie konwencjonalnego telewizora). Liczbę punktów dopasowania koloru zwiększono dwukrotnie z myślą o niezwykle wiernym odwzorowaniu barw.

Ostatnio firma Samsung nawiązała współpracę z Fox Innovation Lab, w ramach której - specjalnie z myślą o telewizorach SUHD - zremasterowane zostały liczne sceny filmu "Exodus".

Nowe telewizory

Telewizor Samsung SUHD TV JS9500 wyróżnia się zaprojektowaną przez Samsung fazowaną ramką, która nadaje ekranowi większą głębię.

W przypadku modelu SUHD TV JS9000 dopracowano również wygląd tylnego panelu, któremu nadano efektowny, falisty kształt.

Tizen TV

Od 2015 roku wszystkie telewizory Samsung Smart TV, w tym nowy telewizor SUHD, będą oparte na otwartej platformie Tizen obsługującej standard sieciowy dla rozwoju aplikacji TV. Nowy interfejs użytkownika Smart Hub firmy Samsung jest bardziej elastyczny oraz interaktywny, co ułatwia użytkownikom dostęp do żądanych treści. Uproszczono go do jednego ekranu, na którym wyświetlane są elementy wykorzystywane ostatnio przez użytkownika oraz indywidualnie dobrane rekomendacje kolejnych opcji rozrywki.

Dzięki funkcji Quick Connect Samsung Smart TV automatycznie rozpoznaje smartfony Samsung po sparowaniu urządzeń za pomocą technologii BLE (Bluetooth Low Energy). Treści wideo można przesyłać ze smartfona Samsung do telewizora Smart TV po naciśnięciu przycisku. Użytkownicy mogą oglądać telewizję na swoich urządzeniach mobilnych bez konieczności pobierania żadnych aplikacji ani wprowadzania skomplikowanych ustawień.

Samsung wprowadza autorską platformę Milk Video umożliwiającą klientom odkrywanie, gromadzenie i  udostępnianie najlepszych filmów zamieszczonych w Internecie. Milk Video to aplikacja oferująca dostęp do najpopularniejszych i najciekawszych wideoklipów publikowanych w Internecie oraz do płatnych treści dostarczanych przez coraz liczniejszą grupę (obecnie prawie 50) partnerów.

Posiadacze telewizorów Samsung Smart TV mogą rozpocząć dzień nieco łatwiej dzięki funkcji Briefing on TV. Samsung Smart TV może pełnić funkcję budzika - dzięki synchronizacji z urządzeniami mobilnymi Samsung telewizor włączy się w wyznaczonym czasie, a na dużym ekranie wyświetlone zostaną istotne informacje, takie jak godzina, plan na dany dzień oraz informacje o pogodzie.

Samsung wprowadzi na rynek trzy serie telewizorów SUHD - JS9500, JS9000 i JS8500 - o dziewięciu różnych przekątnych ekranu (od 48 do 88 cali).

Dokładna data premiery w Polsce nie jest znana

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto