A A A

Samsung Smart Control – pilot do zadań specjalnych

18 lipca 2016, 13:30
Samsung zaprezentował uniwersalny pilot do zarządzania całym domowym centrum rozrywki.
Samsung Smart Control – pilot do zadań specjalnych

Czasy, gdy zmiana kanału lub poziomu głośności podczas oglądania telewizji wiązała się każdorazowo ze wstawaniem z kanapy już minęły. Aby ułatwić obsługę telewizora, w latach 50. stworzony został pierwszy pilot zdalnego sterowania, który łączył się z odbiornikiem za pomocą kabla. Rozwiązanie to miało jednak liczne wady, wkrótce stworzono więc wygodniejszą, bezprzewodową konstrukcję. Od tego czasu popularność urządzeń pozwalających na zdalne sterowanie telewizorem gwałtownie wzrosła, a pilot stał się jednym z najczęściej używanych sprzętów, pozwalając z łatwością zmieniać programy. Dlatego też zwykło się mówić, że władzę w domu ma ten, kto trzyma pilota. Z nowym Samsung Smart Control zdanie to może zyskać jeszcze pełniejsze znaczenie - pilot umożliwia bowiem zarządzanie nie tylko telewizorem, ale całą strefą multimedialną.

Jeden pilot, wiele urządzeń

Posiadanie wielu sprzętów elektronicznych wiązało się do tej pory z koniecznością obsługi kilku pilotów zdalnego sterowania równocześnie, ale z nowym Samsung Smart Control to już przeszłość. Niezależnie od tego, czy korzystamy z konsoli gier, dekodera czy odtwarzacza Blu-ray, do obsługi potrzebujemy jedynie jednego pilota, działającego jak urządzenie uniwersalne. Smart Control wykorzystuje bowiem Bluetooth oraz technologię HDMI-CEC. Wystarczy tylko sparować wybrane urządzenie z pilotem za pomocą kilku kliknięć, bez potrzeby przeprowadzania skomplikowanej konfiguracji. Aby dodatkowo ułatwić wyszukiwanie ulubionych treści, pilot został wyposażony w funkcję obsługi głosowej. W większości najnowszych telewizorów Samsung Smart TV użytkownicy mogą wydawać polecenia głosowe po wciśnięciu zaledwie jednego przycisku.

Nie tylko inteligentny

Obecnie jednym z głównych punktów każdego mieszkania jest strefa wypoczynkowa z telewizorem i odtwarzaczami - to tam spędzamy wieczory, relaksujemy się czy spotykamy z przyjaciółmi. Dlatego też zwracamy coraz większą uwagę nie tylko na parametry techniczne sprzętów, które nas otaczają, ale także ich wygląd. Nowy Samsung Smart Control został zaprojektowany z uwzględnieniem kwestii estetycznych - pilot wyróżnia się minimalistycznym designem i nietypowym, lekko łukowatym kształtem, który koresponduje ze stylistyką najnowszych telewizorów Samsung SUHD. Cechą charakterystyczną pilota Smart Control jest niewielka liczba przycisków. Fizyczna klawiatura numeryczna zastąpiona została bowiem jej wirtualną wersją, widoczną na ekranie telewizora. Dzięki temu Smart Control prezentuje się nowocześnie, a zarazem dyskretnie.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto