A A A

Samsung anulował część zamówień na model Galaxy Fold

6 września 2019, 10:30
Zapowiadany Samsung Galaxy Fold borykał się z ważną usterką, co spowodowało anulowanie części przedpremierowych zamówień na smartfon. Premiera modelu pozostaje jednak niezagrożona.
Samsung anulował część zamówień na model Galaxy Fold

Na ostateczny debiut Samsunga Galaxy Fold (pierwszego telefonu firmy ze składanym ekranem) musieliśmy poczekać dłużej, niż przewidywano, a to za sprawą wadliwych zawiasów, które powodowały pęknięcia ekranu. Na usterkę skarżyli się recenzenci, a firma w odpowiedzi wstrzymała wprowadzenie modelu do sprzedaży.

Pod koniec lipca Samsung ogłosił, że udało się wyeliminować błąd konstrukcyjny i Fold jest gotowy do debiutu. Dziś jednak dowiedzieliśmy się o anulowaniu zamówień złożonych w kwietniu. Portal The Verge uspokaja, że taki krok firmy nie jest wynikiem kolejnych problemów - anulowano jedynie zamówienia złożone w oficjalnym sklepie Samsunga jeszcze przed wykryciem wady fabrycznej. W przypadku bowiem opóźnienia premiery urządzenia realizowane są tylko te zamówienia, których autorzy wyraźnie zaznaczyli, że nie chcą ich odwołać. Firma zaoferowała w ramach rekompensaty kupon na 250 dolarów.

W tej chwili ponowienie zamówienia nie jest możliwe. Od dzisiaj jednak smartfon można już kupić w stacjonarnych sklepach w Korei. Do Europy trafi 18 września, a premiera w USA planowana jest na 27 września.

fot. Samsung


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto