A A A

Samsung chce przekonać fanów iPhone’ów do Androida

12 kwietnia 2021, 11:20
Firma opracowała platformę, której zadaniem jest rozreklamowanie smartfonów z Androidem.
Samsung chce przekonać fanów iPhone’ów do Androida

Nie taki zły Android

Samsung nie odpuszcza w rywalizacji z iPhone’ami. Firma wpadła właśnie na nowy pomysł, który miałby przekonać użytkowników smartfonów Apple’a do przesiadki na telefon bazujący na Androidzie. Koreańczycy postanowili uruchomić platformę iTest.nz, która pozwala doświadczyć korzystania z konkurencyjnego systemu.

 

Prawie jak Samsung

iTest to tak naprawdę aplikacja online, która imituje działanie Androida. Platforma jest całkiem rozbudowana i wiernie oddaje styl graficzny interfejsu Samsung One UI. Oczywiście nie jest to w pełni funkcjonalna nakładka mogąca zastąpić iOS-a. Platforma nie ma dostępu do zapisanych w telefonie danych, nie umożliwia też dzwonienia albo wysyłania SMS-ów. By wzbogacić doświadczenie użytkownika, firma przygotowała jednak m.in. symulator połączeń i wiadomości, z którymi można nawet wejść w interakcję.

Pomimo braków, platforma i tak może być ciekawym doświadczeniem – pozwala dokładnie zapoznać się z interfejsem, ustawieniami czy głównymi aplikacjami systemowymi. Jeżeli jesteście zagorzałymi zwolennikami iPhone’ów, warto z niej skorzystać, choćby w celu sprawdzenia, jak konkurencyjny system rozwinął się w ostatnich latach.

fot. Samsung


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto