A A A

Samsung i LG przestaną dostarczać wyświetlacze dla Huawei?

10 września 2020, 08:10
Chiński gigant prawdopodobnie straci kolejnych dostawców podzespołów.
Samsung i LG przestaną dostarczać wyświetlacze dla Huawei?

Uderzenie w Huawei

Według raportu południowokoreańskiego dziennika "Chosun Biz" od 15 września Samsung i LG mają wstrzymać dostawy swoich ekranów firmie Huawei. Nowe restrykcje wprowadzone w zeszłym miesiącu przez rząd Stanów Zjednoczonych jasno zaznaczają, że chiński koncern nie zakupi amerykańskich podzespołów czy oprogramowania, jeśli nie będzie miał na to odpowiedniej licencji. Wyświetlacze, które produkują Samsung i LG, są objęte tym zakazem.

Huawei prawdopodobnie będzie musiał korzystać z układów BOE Technology, chińskiego producenta wyświetlaczy i sprzętu, oraz usług innych spółek z Państwa Środka. Samsung i LG zapewne nie będą starały się ominąć amerykańskiej decyzji, wpływy z wyświetlaczy kupowanych przez Huawei są bowiem marginalne, a chiński gigant nie jest ich głównym klientem.

Wojna handlowa

Producent wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym podkreśla, że „firma dysponuje rozwiązaniami technologicznymi pozwalającymi na utrzymanie stałych dostaw wyświetlaczy i będzie kontynuować współpracę z partnerami w celu dostarczania coraz lepszych produktów i usług dla konsumentów".

To kolejna próba osłabienia pozycji Huawei przez Stany Zjednoczone. USA stopniowo odcina dostęp firmy do urządzeń zagranicznych producentów, systemu operacyjnego czy nakłada na nią sankcje. Decyzje te uzasadnione są bezpieczeństwem narodowym i domniemaną współpracą Huawei z chińskim rządem.

fot. Huawei


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto