A A A

Samsung jednak pracuje nad matrycą 50 Mpx

20 maja 2020, 14:20
Firma nieco zmieniła podejście do kwestii nowych matryc.
Samsung jednak pracuje nad matrycą 50 Mpx

Czy mniejsza rozdzielczość aparatu w S30 to dobry pomysł?

Producenci sensorów wykorzystywanych w smartfonowych aparatach od jakiegoś czasu ścigają się w oferowaniu klientom coraz bardziej imponującej rozdzielczości. Jest ona dużo większa niż rozdzielczość rzeczywistego zdjęcia, dlatego producenci próbują poprawiać jego jakość dzięki łączeniu sąsiadujących ze sobą pikseli.

 

Mniej, ale lepiej

Samsung zaprezentował właśnie sensor ISOCELL GN1, który ma mieć rozdzielczość 50 Mpx i oferować piksele o wymiarach 1,2 µm. Co prawda pojawiały się już informacje o matrycach 108 Mpx, ale producenci sprzętu doszli najwyraźniej do wniosku, że większy sens ma dopracowanie software’owe.

Choć spodziewano się bardziej czułej matrycy, to na jakość zdjęć mają mocno wpłynąć dodatkowe możliwości soczewki.

 

Nie tylko rozdzielczość

Otrzymamy m.in. autofocus i 100 mln fotodiod. Wbudowana technologia zwiększy też dwukrotnie wymiar każdego piksela, co będzie szczególnie cenne w przypadku zdjęć w słabym oświetleniu. Aparat dobierze też sam najlepszą wartość ISO i będzie wyposażony w elektroniczną stabilizację obrazu, która ma współpracować z żyroskopem.

Samsung planuje uruchomienie masowej produkcji sensora już w tym miesiącu. Jeszcze w tym roku powinny zadebiutować pierwsze wykorzystujące go telefony.

fot. Samsung


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto