A A A

Samsung opuszcza Państwo Środka

3 października 2019, 08:25
Południowokoreański potentat podjął decyzję o zaprzestaniu produkcji telefonów w Chinach.
Samsung opuszcza Państwo Środka

Mniej więcej rok temu Samsung zamknął fabrykę telefonów komórkowych w Tiencinie (Tianjin), a w połowie roku bieżącego ograniczył produkcję w swoim ostatnim chińskim zakładzie w Huizhou; obecnie podjęto decyzję o jego całkowitym zlikwidowaniu.

Wymienia się trzy powody, dla których Samsung opuszcza Chiny. Po pierwsze jego udziały w sprzedaży na lokalnym rynku spadły z 15% do zaledwie 1%. Mieszkańcy Państwa Środka kupują albo najtańsze smartfony marek krajowych (takich jak Xiaomi), albo modele z najwyższej półki, ale wybierają w tym przypadku aparaty Apple'a albo topowe urządzenia Huawei.

Po drugie w Chinach stale rosną koszty pracy, więc kraj ten staje się coraz mniej atrakcyjny dla korporacji zagranicznych. Także przedstawiciele Sony zapowiedzieli, że zamykają fabrykę smartfonów w Pekinie i przenoszą całą produkcję do Tajlandii. Samsung zamierza natomiast zwiększyć moce produkcyjne w Indiach i Wietnamie.

Trzecią przyczyną jest trwająca właśnie wojna handlowa między Chinami i Stanami Zjednoczonymi. Szefowie Samsunga obawiają się, że urządzenia powstające w Chinach mogą trafić na listę sprzętu objętego karnymi taryfami celnymi w USA.

fot. Samsung


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto