A A A

Samsung pokazuje składane i rozwijane ekrany

18 maja 2021, 08:20
Urządzenia z elastycznymi wyświetlaczami OLED koreańskiej firmy mogą trafić do sklepów już w przyszłym roku.
Samsung pokazuje składane i rozwijane ekrany

Zgięte albo zrolowane

Podczas wirtualnej wystawy Display Week firma Samsung Display pokazała prototypowe urządzenia wyposażone w zwijane bądź składane wyświetlacze OLED.

 

Podobny do węża

Najbardziej interesujący wydaje się podwójnie składany ekran smartfona, mogący przybrać kształt litery „S". Po rozłożeniu wyświetlacz ma przekątną 7,2 cala.

Samsung Display - elastyczne ekrany OLED

Inny prototyp telefonu jest wyposażony w ekran o zmiennej szerokości. Z prawej krawędzi urządzenia wysuwana jest elastyczna, zwinięta i ukryta w obudowie część wyświetlacza.

Samsung Display - elastyczne ekrany OLED

Slogan „nosząc mały, patrząc na wielki" („Carrying Small Seeing Big") towarzyszył z kolei 17-calowemu ekranowi, który po złożeniu staje się tabletem o proporcjach 4:3.

Samsung Display - elastyczne ekrany OLED

W zupełnie standardowy wyświetlacz wyposażono z kolei prototypowy notebook – w tym jednak przypadku urządzenie było wyposażone w kamerę umieszczoną pod ekranem.

Samsung Display jest zajmującym się produkcją wyświetlaczy OLED oddziałem firmy Samsung Electronics. Produkcja urządzeń pokazanych na wystawie Display Week może rozpocząć się już w 2022 roku – sugerują Koreańczycy.

fot. Samsung Display


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto