A A A

Samsung prezentuje karty UFS

9 lipca 2016, 10:00
Samsung zaprezentował nowy standard nośników pamięci - UFS (Universal Flash Storage). Ma on być następcą formatu microSD.
Samsung prezentuje karty UFS

Karta microSD została zaprezentowana ponad 10 lat temu. Obecnie jest to najpopularniejszy, niemal wszechobecny nośnik danych używany w urządzeniach mobilnych. Najlepsze karty mają pojemność nawet 256 GB i prędkość odczytu na poziomie około 90 MB/s. Samsung uznał jednak, że dzisiejszą technologię stać na więcej i zaprezentował całkiem nowy standard - UFS 1.0.

Kluczową zaletą nowych nośników jest szybkość. Karty UFS są w stanie odczytywać dane z prędkością 530 MB/S i zapisywać z prędkością 170 MB/s. To o wiele więcej niż potrafią obecnie najlepsze karty micro SD. Znacznie zwiększy to możliwości przede wszystkim, jeśli chodzi o nagrywanie wideo w 4K. Jeśli chodzi o fizyczne rozmiary nośnika, niewiele się zmieniło, jednak UFS-y nie będą kompatybilne z gniazdami microSD. Wszystko przez zupełnie inny rozkład pinów.

Dzisiaj na rynku nie ma urządzenia, które mogłoby je obsłużyć. Wkrótce jednak, na pewno się to zmieni. Początkowo karty będą dostępne w czterech pojemnościach: 32, 64, 128 i 256 GB

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto