A A A

Samsung rozpoczął produkcję pamięci 3D V-NAND 6. generacji

6 sierpnia 2019, 15:20
Pamięci V-NAND 6. generacji Samsunga oprócz mniejszej energożerności będą również tańsze.
Samsung rozpoczął produkcję pamięci 3D V-NAND 6. generacji

Samsung rozpoczął produkcję nowej pamięci typu V-NAND TLC 6. generacji, która znajdzie zastosowanie w produkcji dysków SSD. Tym samym firmie udało się skrócić dotychczasowy cykl pomiędzy nowymi generacjami o 4 miesiące – poprzednia debiutowała ponad rok temu. Na razie firma wytwarza kości tego typu o pojemności 256 GB. Wkrótce będą dostarczane zewnętrznym firmom do produkcji dysków SSD.

ZDNet podaje, że nowa technologia może przyczynić się do obniżenia cen nośników. Koszty wytwarzania zredukowano dzięki zastosowaniu 100-warstwowych pakietów pamięci. Pozwala to o jedną piątą przyspieszyć proces produkcji. Oprócz zmniejszenia kosztów, nowe kości będą też szybsze i wydajniejsze energetycznie. Nowa generacja V-NAND pozwoli poprawić wydajność o 10 proc. przy jednoczesnym zredukowaniu zapotrzebowania na energię o 15 proc.

Pamięć nowego typu trafi też do serwerów oraz autonomicznych samochodów. Problemem dla Samsunga pozostaje wojna handlowa Japonii z Koreą Północną, ale firma cały czas pracuje nad zwiększeniem zdolności produkcyjnych swoich fabryk.

fot. Samsung


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto