A A A

Samsung rozpoczął produkcję pamięci 3D V-NAND 6. generacji

6 sierpnia 2019, 15:20
Pamięci V-NAND 6. generacji Samsunga oprócz mniejszej energożerności będą również tańsze.
Samsung rozpoczął produkcję pamięci 3D V-NAND 6. generacji

Samsung rozpoczął produkcję nowej pamięci typu V-NAND TLC 6. generacji, która znajdzie zastosowanie w produkcji dysków SSD. Tym samym firmie udało się skrócić dotychczasowy cykl pomiędzy nowymi generacjami o 4 miesiące – poprzednia debiutowała ponad rok temu. Na razie firma wytwarza kości tego typu o pojemności 256 GB. Wkrótce będą dostarczane zewnętrznym firmom do produkcji dysków SSD.

ZDNet podaje, że nowa technologia może przyczynić się do obniżenia cen nośników. Koszty wytwarzania zredukowano dzięki zastosowaniu 100-warstwowych pakietów pamięci. Pozwala to o jedną piątą przyspieszyć proces produkcji. Oprócz zmniejszenia kosztów, nowe kości będą też szybsze i wydajniejsze energetycznie. Nowa generacja V-NAND pozwoli poprawić wydajność o 10 proc. przy jednoczesnym zredukowaniu zapotrzebowania na energię o 15 proc.

Pamięć nowego typu trafi też do serwerów oraz autonomicznych samochodów. Problemem dla Samsunga pozostaje wojna handlowa Japonii z Koreą Północną, ale firma cały czas pracuje nad zwiększeniem zdolności produkcyjnych swoich fabryk.

fot. Samsung


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto