A A A

Samsung rozpoczyna produkcję pamięci 8Gb DRAM

2 stycznia 2015, 12:30
Samsung rozpoczyna masową produkcję pierwszych w branży 8-gigabitowych (Gb) układów pamięci DRAM dla urządzeń mobilnych.
Samsung rozpoczyna produkcję pamięci 8Gb DRAM

Nowa pamięć LPDDR4 8 Gb 20 nm oferuje dwukrotnie lepsze parametry i większą gęstość w porównaniu z pamięcią LPDDR3 4 Gb w tej samej klasie wykonania 20 nm*. Nowe 8‑gigabitowe moduły pamięci LPDDR4 umożliwiają zbudowanie 4‑gigabajtowych (GB) pakietów LPDDR4

Pakiet LPDDR4 4 GB firmy Samsung został nagrodzony za innowacyjność na targach CES 2015 w kategorii technologii wbudowanych. Samsung jest więc jedyną firmą, która przez trzy lata z rzędu zdobywała nagrody CES za innowacyjność. W ten sposób uhonorowano ją już w 2013 i 2014 roku za rozwiązania DRAM do urządzeń mobilnych, czyli pamięci LPDDR3 2 GB i LPDDR3 3 GB.

Dzięki przesyłaniu danych na wejściu i wyjściu z prędkością do 3200 megabitów na sekundę (Mb/s) - a więc dwukrotnie wyższą niż w typowych układach DRAM DDR3 stosowanych w komputerach osobistych - nowe 8‑gigabitowe układy LPDDR4 mogą obsługiwać nagrywanie i odtwarzanie wideo w rozdzielczości UHD oraz rejestrację obrazów w trybie ciągłym z rozdzielczością powyżej 20 megapikseli.

Napięcie eksploatacyjne modułu LPDDR4 obniżono do 1,1 V, więc nowe pamięci Samsung są najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem do smartfonów i tabletów z dużymi ekranami oraz wysokowydajnych systemów sieciowych dostępnym na rynku (tak twierdzi producent). Na przykład pakiet 2 GB oparty na układach LPDDR4 8 Gb zużywa o 40 procent mniej energii niż pakiet o tej samej pojemności zbudowany z układów LPDDR3 4 Gb dzięki niższemu napięciu zasilania i szybszemu przetwarzaniu danych.

Stosując nowy autorski interfejs wejścia/wyjścia LVSL (low-voltage swing-terminated logic) Samsung dodatkowo obniżył zapotrzebowanie układów LPDDR4 na moc, zwiększając częstotliwość pracy przy niskim napięciu pod kątem optymalizacji zużycia energii.

Samsung rozpoczął dostawy pakietów DRAM LPDDR4 2 GB i 3 GB opartych odpowiednio na 8- i 6‑gigabitowych kościach LPDDR4 w bieżącym miesiącu. Ich odbiorcami są globalni producenci procesorów aplikacyjnych i urządzeń mobilnych. Pierwsze dostawy pakietów LPDDR4 4 GB zaplanowano na początek 2015 r.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL

--------

*Klasa wykonania 20 nm oznacza proces produkcyjny mieszczący się w przedziale od 20 do 30 nanometrów.


 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto