A A A

Samsung stworzy procesory do maszyn kopiących

5 lutego 2018, 12:00
Kryptowaluty to na tyle gorący temat, że interesują się nim także producenci sprzętu, którzy dotychczas w żaden sposób nie byli powiązani z branżą.
Samsung stworzy procesory do maszyn kopiących

Jeden z chińskich producentów sprzętu do kopania kryptowalut podpisał z Samsungiem umowę, na mocy której dostarczy on chipsety ASIC do maszyn kopiących. Mają one powstawać przy współpracy z firmą TSMC, która dotychczas była traktowana jako jeden z większych konkurentów koreańskiej marki.

Chipsety ASIC to podzespoły, które mają zastąpić konwencjonalne karty graficzne, wykorzystywane najczęściej do wydobycia kryptowalut. Co ciekawe, firma od niedawna zajęła się także produkcją układów pamięci GDDR6, które także idealnie nadają się do maszyn wydobywczych. 

Dzięki intensywnemu rozwojowi branży maszyn wyspecjalizowanych w kopaniu kryptowalut, można w przyszłości spodziewać się spadku cen kart graficznych i unormowaniu ich sytuacji rynkowej.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto