A A A

Samsung też rezygnuje z Symbiana

4 października 2010, 11:13
Samsung też rezygnuje z Symbiana

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o planach Sony Ericssona dotyczących systemu Symbian. Tą samą drogą zamierza iść również Samsung.

Firma przesłała deweloperom krótką notkę, w której informuje, że jej wsparcie dla programistów aplikacji na Symbiana zakończy się 31 grudnia br. Samsung zalecił, aby wszelkie problemy związane z systemem zostały opublikowane na forum dyskusyjnym do 10 grudnia, tak by mogły zostać rozwiązane przed jego zamknięciem. Producent zaznacza również, że dobrym pomysłem będzie pobranie dokumentacji, która zostanie całkowicie usunięta po wyznaczonym terminie.

Mimo dużego udziału w rynku, Symbian powoli staje się piętą Achillesową producentów smartfonów. Jeżeli w ślady Sony Ericssona i Samsunga pójdą również inni producenci, okazać się może, że Symbian Foundation ma poważne kłopoty.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto