A A A

Samsung wycofa z Polski niebezpieczne dla zdrowia telefony

5 lutego 2009, 10:57
Niecodzienna decyzja koreańskiego koncernu dotyczy telefonu komórkowego SGH-C450, którego niektóre modele mogą emitować fale radiowe z natężeniem przekraczającym normy bezpieczeństwa.
Samsung wycofa z Polski niebezpieczne dla zdrowia telefony

O decyzji Samsunga poinformował na swoich stronach WWW Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów. Samsung jako producent felernego urządzenia jest ustawowo zobowiązany do wycofania produktu z rynku z własnej inicjatywy – mieści się w tym wymiana już sprzedanych urządzeń.

Samsung  SGH-C450

Akcja wycofania niebezpiecznych telefonów wystartuje 16 lutego i potrwa 2 miesiące. W jej ramach  Samsung prowadzić będzie kampanię informacyjną. Klientom, za pośrednictwom strony producenta, udostępniona zostanie również aplikacja, dzięki której sprawdzą, czy ich telefon – jeden z 20 179 aparatów, które trafiły na polski rynek – zagraża zdrowiu i musi zostać wymieniony.

Źródło: UOKiK


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Aktywny Kabel Optyczny HDMI
23 kwietnia 2019
Active Optical Cable (AOC) to technologia okablowania wykorzystująca światłowód do przedłużenia sygnału HDMI. Korzyścią takiego...

Inno3D GTX 1650 TWIN X2 OC oraz COMPACT
23 kwietnia 2019
Inno3D przedstawia nowego członka rodziny GTX, bazującej na architekturze Turing. Dziś na rynku debiutuje karta GTX 1650 w dwóch wersjach –...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto