A A A

Samsung wycofa z Polski niebezpieczne dla zdrowia telefony

5 lutego 2009, 10:57
Niecodzienna decyzja koreańskiego koncernu dotyczy telefonu komórkowego SGH-C450, którego niektóre modele mogą emitować fale radiowe z natężeniem przekraczającym normy bezpieczeństwa.
Samsung wycofa z Polski niebezpieczne dla zdrowia telefony

O decyzji Samsunga poinformował na swoich stronach WWW Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów. Samsung jako producent felernego urządzenia jest ustawowo zobowiązany do wycofania produktu z rynku z własnej inicjatywy – mieści się w tym wymiana już sprzedanych urządzeń.

Samsung  SGH-C450

Akcja wycofania niebezpiecznych telefonów wystartuje 16 lutego i potrwa 2 miesiące. W jej ramach  Samsung prowadzić będzie kampanię informacyjną. Klientom, za pośrednictwom strony producenta, udostępniona zostanie również aplikacja, dzięki której sprawdzą, czy ich telefon – jeden z 20 179 aparatów, które trafiły na polski rynek – zagraża zdrowiu i musi zostać wymieniony.

Źródło: UOKiK


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto