A A A

Samsung zapłaci Apple, a Apple zapłaci Samsungowi

5 maja 2014, 11:40
Ważny wyrok w sądowej telenoweli o nazwie Samsung kontra Apple - sąd w San Jose uznał, że Koreańczycy naruszyli dwa patenty Apple i muszą zapłacić 119 mld dol. Dostało się także gigantowi z Cupertino, który ma zapłacić za dwa patenty Samsunga.
Samsung zapłaci Apple, a Apple zapłaci Samsungowi

Sądowa potyczka Apple kontra Samsung trwa już o wielu miesięcy, i oprócz prawników oraz osób z branży, mało kto jeszcze śledzi ten spór. Jednak 2. maja zapadł waży wyrok w tej sprawie. Samsung musi zapłacić Apple 119 mld dolarów za naruszenie dwóch patentów tej firmy. Natomiast Apple będzie musiało zapłacić 158 tys. Samsungowi.

Za rzekomo bezprawne wykorzystanie m.in. rozwiązania "Przeciągnij ekran, aby odblokować", Apple chciało dostać 2,2 mld dolarów. Zatem, stanęło na znacznie mniejszej sumie. Samsung natomiast żądał 6 mln dolarów za rozwiązania (m.in. dotyczące sposobu wyświetlania galerii), która Apple miało skopiować od nich w iPhone 4s i iPhone 5. Zasądzona kwota jest także znacznie mniejsza.

Na tym przygody Apple i Samsunga w sądzie się nie skończą - firmy czekają kolejne rozprawy.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
FunkYoSelf
FunkYoSelf
5 maja 2014, 13:01
Tu nie chodzi o okradanie się z patentów tylko o to że patentują wszystko. Nie zależnie od tego czy pomysł należał do nich, na zasadzie kto pierwszy ten lepszy...
avatar
~Anonim
5 maja 2014, 12:32
Witam! Zdaje się, że we wczorajszej "Panoramie" o 18:00 nagłaśniali tę sprawę:oczy:. No cóż... Jak firmy nawzajem okradają się ze swoich patentów, to potem muszą bulić ;).
avatar
krzykwiat
5 maja 2014, 12:04
Gdyby Pan Redaktor to piszący poczytał to by się doczytał że mowa jest o 119 MLN dolarów, jakby Samsung miała zapłacić 120 MLD dolarów to by dawno poszedł z torbami :)
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto