A A A

Samsung zaprezentował dysk SSD 750 EVO 500 GB

25 maja 2016, 14:30
Firma Samsung Electronics zaprezentowała dysk SSD 750 EVO (SSD) o pojemności 120 GB, 250 GB i całkowicie nowy dysk o pojemności 500 GB.
Samsung zaprezentował dysk SSD 750 EVO 500 GB

W tej serii dysków zastosowano zaawansowaną technologię NAND Flash Samsung w połączeniu z wieloma autorskimi funkcjami, takimi jak TurboWrite, zabezpieczenie Dynamic Thermal Guard i tryb RAPID, które wspólnie przyczyniają się do wysokiej wydajności urządzeń. Dyski 750 EVO SSD, wyposażone w niezwykle wydajny kontroler MGX, zapewniają sekwencyjny odczyt i zapis z prędkością, odpowiednio, do 540 MB/s i 520 MB/s, w przypadku korzystania z funkcji TurboWrite.

Seria 750 EVO jest idealnym rozwiązaniem do modernizacji komputera PC i znacząco zwiększa moc obliczeniową i wielozadaniowość komputerów na potrzeby użytkowników w domu, szkole i biurze. Dzięki funkcji migracji danych Samsung Data Migration oraz oprogramowaniu Magician modernizacja do 750 EVO z istniejącego urządzenia pamięci masowej jest szybka i łatwa. Aby zapewnić bezpieczeństwo przechowywanych danych, SSD wyposażono również w niezawodne 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES. W przeciwieństwie do HDD, 750 EVO SSD nie zawiera ruchomych części, klienci nie muszą więc martwić się o ich zużycie eksploatacyjne, które może spowodować utratę lub uszkodzenie danych.

Samsung zaoferuje konsumentom nowy dysk 750 EVO 500 GB z gwarancją ograniczoną na okres trzech lat lub 100 terabajtów (TBW). Sugerowana cena detaliczna producenta dysku 750 EVO 500 GB wynosi 149,99 USD.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto