A A A

Samsung zaprezentuje na CES wirtualną klawiaturę

7 stycznia 2020, 12:15
Przednia kamera smartfonów nie będzie już służyła tylko do robienia selfie.
Samsung zaprezentuje na CES wirtualną klawiaturę

Samsung opracował wirtualną klawiaturę, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Obraz z kamerki umieszczonej z przodu smartfona jest wyświetlany bezpośrednio przed użytkownikiem – w ten sposób tworzy się wirtualna klawiatura, która umożliwia pisanie na stole lub innej gładkiej powierzchni. Producent nazwał klawiaturę Selfie Type. Na razie jedynym obsługiwanym językiem jest angielski, jednak po prezentacji na CES 2020 i zebraniu informacji zwrotnych od uczestników z pewnością opracowane zostaną kolejne wersje językowe.

Klawiatura Selfie Type nie działa na zasadzie projektora rzucającego obraz wirtualnej klawiatury na daną powierzchnię – przednia kamera aparatu Galaxy wyposażona została w bazujący na sztucznej inteligencji algorytm śledzący ruchy naszych palców, więc obsługa wirtualnej klawiatury opiera się na pisaniu pamięciowym. Algorytm analizuje ruch i układ palców bez wykorzystania fizycznych przycisków. Warunkiem wygodnego korzystania z klawiatury Samsunga jest zatem umiejętność pisania na klawiaturze bez patrzenia na klawisze.

Smartfon musi znajdować się w pozycji wertykalnej (lub L w przypadku Folda), aby bez problemu śledzić ruchy naszych dłoni w trakcie tworzenia tekstu. Selfie Type rozpoznaje także takie gesty jak „uszczypnięcie" powietrza – w ten sposób wysyłana jest wiadomość. W przypadku Galaxy Folda ułatwieniem jest ustawienie klawiatury na wyświetlaczu telefonu i sugerowanie się układem spacji.

O ile w transporcie publicznym lub innych mało komfortowych sytuacjach takie rozwiązanie może nie być najwygodniejsze, o tyle przy stole czy biurku daje ogromne możliwości. Z pewnością z czasem opracowane zostaną specjalne podkładki stabilizujące obraz w podróży i tym podobne akcesoria.

Sposób działania wirtualnej klawiatury Samsunga można obejrzeć na filmie.

fot. Samsung

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto