A A A

Samsung zarejestrował nową nazwę dla swoich wyświetlaczy

12 listopada 2019, 14:50
Wygląda na to, że ekran będzie ważnym elementem promocji Galaxy S11.
Samsung zarejestrował nową nazwę dla swoich wyświetlaczy

Samsung powoli szykuje się do premiery smartfona Galaxy S11. Najnowszy patent uzyskany przez firmę w koreańskim urzędzie patentowym sugeruje, że w nowym modelu ważną rolę ma odgrywać ulepszony wyświetlacz.

Dokładnych parametrów jeszcze nie znamy, najwyraźniej jednak wyświetlacz jest na tyle dobry, że Samsung z myślą o nim zarejestrował nową nazwę. Od tej pory ekrany montowane w telefonach firmy będą znane pod nazwą Samoled, która zastąpi dawnego Amoleda. Raczej trudno sobie wyobrazić, by nowa technologia oznaczała jeszcze większe zagęszczenie pikseli – dla modelu S10 wynosi ono aż 526 ppi. Najprawdopodobniej chodzi więc o większą częstotliwość odświeżania.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że Samsung nie planuje większych zmian w kolorystyce S11 i S11+. Do sprzedaży trafią modele czarny, szary i niebieski. Nieco inaczej będzie w przypadku S11e, który zamiast czarnego wariantu będzie miał różowy.

fot. Samsung


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
h0uek
13 listopada 2019, 05:48
Wy tam o gęstości, wielkości. A to po prostu będzie sam wyświetlacz. Jak nazwa wskazuje - SAM OLED
Najnowsze aktualności

Bez mapy do celu
23 stycznia 2020
Facebook tak wytrenował sztuczną inteligencję, aby roboty mogły odnajdywać drogę bez korzystania z mapy.Wyprawa w głąb mózgu
23 stycznia 2020
Koncern Google publikuje największą do tej pory mapę połączeń mózgowych w wysokiej rozdzielczości.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto