A A A

Samsung zbudował 110-calowy telewizor Micro LED

10 grudnia 2020, 13:50
Urządzenie jest przeznaczone dla użytkowników indywidualnych.
Samsung zbudował 110-calowy telewizor Micro LED

Nowy gigant

Samsung ogłosił, że zaraz po nowym roku rozpocznie sprzedaż swojego nowego telewizora typu Micro LED. Urządzenie wyposażono w 110-calowy ekran o rozdzielczości 4K i wbudowany zestaw głośników w standardzie 5.1. Wyświetlacz może pracować bezawaryjnie przez co najmniej 100 tys. godzin, czyli ponad 11 lat bez przerwy.

 

Szereg zalet

Technologia Micro LED to ewolucja klasycznych telewizorów LED, cechująca się tym, że wyświetlające obraz diody mają grubości rzędu 100 µm. Umożliwia to uzyskanie większych częstotliwości i znaczące obniżenie zapotrzebowania na energię. Taki typ ekranu stanowi kompromis pomiędzy zwykłymi modelami LCD, a OLED-ami.

 

Kwestia przyszłości

Model zaprezentowany przez Samsunga umożliwia wyświetlanie obrazu z częstotliwością 120 Hz, a funkcja 4Vue pozwala podzielić go na cztery niezależne od siebie, wirtualne wyświetlacze o mniejszej przekątnej. Konstruktorzy chwalą się uzyskaniem 100% gamy barw Adobe RGB oraz DCI. Model jest niemal pozbawiony ramek, wyświetlacz pokrywa 99,99% przedniego panelu.

To pierwszy telewizor Samsunga tego typu dostępny w sprzedaży komercyjnej. Jak w przypadku każdej nowinki, sprzęt będzie zapewne dość drogi. Wątpliwości budzi też dość niewielka przy tak dużej przekątnej rozdzielczość – zwłaszcza, że coraz powszechniejsze są już telewizory 8K. Z drugiej strony urządzenie na pewno otworzy drzwi kolejnym wyświetlaczom tego typu. Samsung podobno już rozważa opracowanie całej gamy mniejszych modeli.

fot. Samsung


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
emmajoe
2 lutego 2021, 08:01
We get confused when we finally hear the exact term of website development services apart from the internet developer being used interchangeably. [url=https://word-topdf.com]word to pdf[/url]
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto