A A A

Samsung zwiększy w przyszłym roku produkcję wyświetlaczy

23 czerwca 2010, 13:57
Samsung zwiększy w przyszłym roku produkcję wyświetlaczy

Mimo, że obecnie to wyświetlacz Retina, stosowany w iPhonie 4, stawiany jest na piedestale, Samsung wciąż pozostaje konkurencyjny ze swoim ekranem Super AMOLED. Niestety do tej pory stosowano go tylko w nowych smartfonach Samsunga, co wkrótce ma się zmienić. Zgodnie z zapowiedziami Super AMOLED trafi również do produktów innych producentów.

Do tej pory możliwości zwiększenia produkcji wyświetlaczy Samsunga były mocno ograniczone lub nawet niemożliwe. Producent zapowiada jednak, że w lipcu 2011 otworzy nową fabrykę specjalizującą się w ich wytwarzaniu. Z danych dostarczonych przez firmę wynika, że liczba ekranów o rozmiarze 13x15 cm, wypuszczanych na rynek w ciągu miesiąca, wzrośnie do 70 tysięcy. To przekłada się na około 30 milionów urządzeń z wyświetlaczami o przekątnej 3 cali.

Posunięcie takie spowodowane jest wciąż rosnącą popularnością smartfonów oraz konkurencją ze strony Apple, które za wszelką cenę chce wygrać wyścig o palmę pierwszeństwa w branży wyświetlaczy dla urządzeń mobilnych.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto