A A A

SanDisk X210 - nowe dyski SSD dla klientów biznesowych

6 września 2013, 13:24
SanDisk X210 - nowe dyski SSD dla klientów biznesowych

Firma SanDisk wprowadziła do swej oferty napędów SSD nowy model - SanDisk X210 SSD z interfejsem SATA.

SanDisk X210 jest zoptymalizowany pod kątem zastosowań, w których najważniejszy jest szybki, stały dostęp do danych, jak na przykład mechanizmy wyszukiwarek czy dostawcy pamięci masowej w chmurze (Cloud computing). W przypadku użycia w małych serwerach i serwerach klasy podstawowej dla centrów przetwarzania danych napęd SSD zapewnia dużą szybkość i stałą wydajność. Jest to istotne zwłaszcza w zastosowaniach intensywnie wykorzystujących operacje odczytu, pozwalające w szczególności wyeliminować wąskie gardła związane z operacjami zapisu i odczytu informacji.

Ponieważ SanDisk X210 ma format dysku 2,5-calowego, można go z łatwością zainstalować w komputerach stacjonarnych i notebookach, co pozwala kierownikom działów IT znacznie zwiększyć wydajność urządzeń biurowych w miejscu pracy. Model X210 cechuje się wysoką niezawodnością, umożliwia szybki start systemu operacyjnego, zwiększa szybkość przesyłania danych, a także umożliwia szybsze i wygodniejsze korzystanie z dużych aplikacji oraz multimediów.

Najważniejsze cechy modelu SanDisk X210 SSD

• Pojemność do 512 GB

• Szybkość odczytu sekwencyjnego do 505 MB/s, szybkość zapisu sekwencyjnego do 470 MB/s

• Automatyczne zarządzanie energią, w tym funkcja DEVSLP, która umożliwia wydajną pracę komputerów przenośnych bez skrócenia czasu zasilania z akumulatora

• Opracowana przez SanDisk zaawansowana technologia produkcji oparta na procesie 19 nm

• Opracowana przez SanDisk wydajna wielowarstwowa architektura systemu z wyjątkową technologią akceleracji nCache (tą samą, która została użyta w wyróżnianym nagrodami modelu SanDisk Extreme II SSD)


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto