A A A

SanDisk prezentuje nowy napęd Ultra II SSD

21 sierpnia 2014, 12:20
SanDisk wprowadza nowy napęd SanDisk Ultr II SSD z udoskonalonym oprogramowaniem SSD Dashboard. To opłacalne i łatwe do wykorzystania rozwiązanie pozwala zmodernizować komputer: zwiększyć wydajność pracy i wydłużyć czas działania akumulatora.
SanDisk prezentuje nowy napęd Ultra II SSD

Nowy napęd SanDisk Ultra II SSD umożliwia modernizację posiadanego komputera z dyskiem twardym i zwiększenie wydajności do 28 razy oraz wydłużenie czasu pracy akumulatora nawet o 15%. Prędkość odczytu sekwencyjnego sięga 550 MB/s, a prędkość zapisu dochodzi do 500 MB/s, co przekłada się na krótszy czas uruchamiania systemu i programów. Napęd jest oparty na technologii Flash NAND X3, a zastosowana w nim dwuwarstwowa architektura pamięci podręcznej nCache 2.0 przyczynia się do zwiększenia szybkości działania i trwałości. Odporność na wstrząsy gwarantuje bezpieczeństwo danych w razie uderzenia bądź upuszczenia komputera.

Napęd SanDisk Ultra II SSD jest dostarczany w komplecie z udoskonalonym oprogramowaniem SanDisk SSD Dashboard. Umożliwia ono kontrolę stanu urządzenia, ręczne i cykliczne wykonywanie operacji TRIM, sprawdzanie aktualizacji wewnętrznego oprogramowania i wyświetlanie wskazówek, które pomagają uzyskać maksymalną wydajność napędu. Oprogramowanie jest dostępne w 17 wersjach językowych. Łatwy dostęp do pomocy technicznej zapewniają przyciski „Live Chat" (czat on-line) i „Ask a Question via Email" (zadaj pytanie mailem).

Wśród dodatkowych funkcji oprogramowania warto wymienić następujące:

  • Klonowanie: zawartość poprzedniego dysku można skopiować na nowy napęd SanDisk Ultra II SSD przez wykonanie trzech prostych czynności, z użyciem oprogramowania EZ GIG IV firmy Apricorn. Oprogramowanie do klonowania elimuje konieczność ponownej instalacji systemu operacyjnego, programów lub ustawień.
  • Ochrona antywirusowa: łatwe w użyciu rozwiązanie Titanium Antivirus+ firmy Trend Micro chroni użytkownika przy korzystaniu z maila, serwisów społecznościowych i przeglądarki internetowej.
  • Bezpieczeństwo: stworzone przez firmę Absolute Software oprogramowanie Absolute LoJack należy do najlepszych konsumenckich rozwiązań do ochrony danych i odzyskiwania sprzętu w razie kradzieży. Umożliwia skuteczną lokalizację skradzionego urządzenia, przez co ułatwia odzyskanie go przez prawowitego posiadacza.

Napęd SanDisk Ultra II SSD jest objęty trzyletnią gwarancją. Jego sprzedaż przez Internet oraz za pośrednictwem globalnej sieci autoryzowanych dystrybutorów i sprzedawców produktów SanDisk rozpocznie się we wrześniu. Dostępne będą wersje o pojemności 120 GB (w sugerowanej cenie detalicznej 75 Euro), 240 GB (109 Euro), 480 GB (209 Euro) i 960 GB (409 Euro).


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto