A A A

Sapphire HD 7790 z 2 GB pamięci

17 kwietnia 2013, 12:43
Sapphire HD 7790 z 2 GB pamięci

Sapphire zaprezentował kolejną kartę graficzną należącą do niedawno wprowadzonej na rynek serii HD 7790 - Radeona HD 7790 OC z 2 GB szybkiej pamięci GDDR5.

Sapphire HD 7790 OC 2 GB to wersja fabrycznie podkręcona. Taktowanie rdzenia karty wynosi 1050 MHz, a taktowanie pamięci – 1600 MHz. Wydajne chłodzenie zapewnia cooler z pojedynczym wentylatorem i dwoma rurkami cieplnymi. Na płycie drukowanej dodatkowo umieszczono metalową płytę, która pełni dwie funkcje: usztywnia PCB oraz wspomaga odprowadzanie energii cieplnej z pamięci. Ponadto do metalowej płyty zamocowano żebrowany radiator, ułatwiający swobodny przepływ ogrzanego powietrza.

Karta bazuje na 28-nanometrowym procesorze o nazwie kodowej Bonaire. Sprzęt oparto na architekturze GCN z 896 procesorami strumieniowymi. Ponadto najnowszy Radeon od Sapphire korzysta ze wszystkich technologii charakterystycznych dla rodziny HD 7000. Karta HD 7790 OC 2 GB jest zgodna z każdym PC wyposażonym w slot PCI-E i obsługuje tryb CrossFire.

Warto dodać, że w ramach aktualnej promocji AMD Never Settle Reloaded, każdy użytkownik, który kupi kartę z serii HD 7790 w wybranych sklepach otrzyma kod na pełną wersję gry Bioshock Infinite, a po 1 maja dodatkowo premierową grę Far Cry 3: Blood Dragon.

Sugerowana cena detaliczna karty Sapphire HD 7790 OC 2 GB wynosi 689 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Długopis-dyktafon Olympus VP-20
17 lutego 2020
Olympus wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dziennikarzy i projektuje ciekawy gadżet – elegancki dyktafon wizualnie przypominający długopis.

Nowości w aplikacji Telegram
17 lutego 2020
Telegram nie ma tak wielu użytkowników jak Messenger czy WhatsApp, ale wciąż nieźle sobie radzi. Doczekał się właśnie kolejnej aktualizacji.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto