A A A

Sapphire HD 7950 dla użytkowników Apple Mac Pro

19 marca 2013, 13:05
Sapphire HD 7950 dla użytkowników Apple Mac Pro

Sapphire zaprezentował Radeona z serii HD 7950 dedykowanego wszystkim użytkownikom komputera Apple Mac Pro, którzy chcą znacząco podnieść jego wydajność w grach oraz w zaawansowanych aplikacjach graficznych i oprogramowaniu do edycji wideo wymagającego dużej mocy obliczeniowej karty graficznej.

Sapphire HD 7950 Mac Edition ma typowy dla marki Apple design (biała obudowa systemu chłodzenia) i oferuje wszystkie możliwości, jakie posiadają inne Radeony firmy Sapphire z serii HD 7950 także bazujące na architekturze GCN - w tym: technologię zarządzania energią AMD PowerPlay, która zapewnia optymalnie niski pobór prądu podczas gdy komputer jest w stanie spoczynku, a także technologie wspomagające wyświetlanie ostrej grafiki i zapewniające płynną animację w grach z włączonymi takimi funkcjami jak wygładzanie krawędzi czy filtrowanie anizotropowe. Ponadto karta Sapphire HD 7950 Mac Edition zapewnia wsparcie sprzętowe dla bibliotek OpenGL 4.2 oraz standardu OpenCL 1.2, co przekłada się na duży wzrost wydajności w wielu aplikacjach na systemie Mac OS X.

Sapphire Radeon HD 7950 Mac Edition wyposażony jest w 3 GB szybkiej pamięci GDDR5. Dwa niezależne potoki wykonawcze (ACE) zapewniają mu wydajność szczytową na poziomie 4,3 teraflopsów. Do zasilenia Sapphire HD 7950 Mac Edition potrzebne są dwa złącza 6-pin. Karta jest kompatybilna z wszystkimi modelami komputerów Apple Mac Pro z lat 2010-2012 wyposażonymi w slot PCI-Express x16.

Karta Sapphire HD 7950 Mac Edition dzięki zastosowaniu w niej podwójnego BIOS-u współpracuje również z komputerami klasy PC – w tym celu wystarczy przestawić przełącznik Dual BIOS. Jeden BIOS jest kompatybilny z systemami Mac OS X oraz Windows w trybie bez UEFI, a drugi wspiera system Windows w trybie z UEFI. Do zestawu dołączona jest płyta ze sterownikami dla systemów Windows oraz Mac OS X 10.7.5 (Lion), 10.8.2 (Mountain Lion) i nowszych. Warto podkreślić, że pod systemem Windows wspierane są dodatkowe funkcje, w tym wsparcie dla dekodowania wideo, przesył dźwięku przez HDMI, a także więcej wariantów rozdzielczości.

Sugerowana cena detaliczna karty HD 7950 Mac Edition wynosi 1829 zł brutto.Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto