A A A

Sapphire Radeon Pro Duo – najszybsza karta graficzna na rynku

29 kwietnia 2016, 12:00
Sapphire Technology prezentuje nowego lidera wydajności wśród kart graficznych – Radeon Pro Duo. Za sprawą dwóch chipów Fiji XT oraz 8 GB pamięci graficznej nowej generacji HBM Radeon Pro Duo to najszybsza karta graficzna dostępna na rynku.
Sapphire Radeon Pro Duo – najszybsza karta graficzna na rynku

Jako następca Radeona R9 295X2, Sapphire Radeon Pro Duo zapewnia 30% lepszą wydajność za sprawą pary chipów AMD Fiji XT, które łącznie zawierają 8192 procesory strumieniowe. Rdzenie taktowane zegarem 1000 MHz umiejscowione są na podstawach GPU tuż obok łącznie 8 GB pamięci HBM o szerokości magistrali równej 2x 4096 bitów. Pozwoliło to uzyskać przepustowość podsystemu pamięci dochodzącą nawet do 1024 GB/s. Trzecia generacja architektury GCN z asynchronicznymi jednostkami cieniującymi oznacza pełne natywne wsparcie dla DirectX 12, API Vulkan oraz technologii AMD LiquidVR.

Tak duża moc obliczeniowa gwarantuje płynną rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości w grach takich jak EVE: Valkyrie czy ADR1FT przy zachowaniu najwyższego poziomu detali i 90 klatek na sekundę. Z Radeonem Pro Duo gra w 4K staje się rzeczywistością - karta osiąga średnio ponad 60 klatek na sekundę w takich tytułach jak Grand Theft Auto V, Battlefield 4 czy Far Cry Primal. Potencjał obliczeniowy Pro Duo uwydatnia się także w zastosowaniach profesjonalnych. Aplikacje takie jak Adobe Premiere, After Affects, Blackmagic Fusion Studio czy silnik AMD FireRender to tylko kilka przykładów oprogramowania wykorzystującego akcelerację sprzętową OpenCL. Dostęp do zaawansowanych narzędzi deweloperskich i certyfikat Radeon VR Ready Creator oznaczają, że kartę z powodzeniem wykorzystywać mogą twórcy treści i deweloperzy VR. Karta Sapphire Radeon Pro Duo to pierwszy model dedykowany konsumentowi profesjonalnemu, stanowiąc połączenie wysokiej wydajności w grach i wsparcia produktywności.

Kartę wyposażono w przeprojektowaną względem modelu Fury X 15-fazową sekcję PWM. Zapewnia ona stabilne i bezgłośne zasilanie. Za chłodzenie Radeona Pro Duo odpowiada zamknięty system chłodzenia wodnego. Dwa bloki wodne i zestaw wężyków przekazują ciepło z dwóch rdzeni Fiji XT i sekcji zasilającej do chłodnicy 120 mm z pojedynczym, cichym wentylatorem. Zewnętrzne węże są elegancko oplecione i wydłużone tak, by montaż nie stanowił problemu nawet w największych obudowach. Na nieszablonowe wzornictwo składa się m.in. pokrywa i backplate o elastycznej teksturze, niklowana aluminiowa obudowa i logo podświetlane diodami LED.

Sapphire Radeon Pro Duo będzie dostępny w polskich sklepach w ciągu najbliższych dwóch tygodni.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
30 kwietnia 2016, 12:11
Mam wrażenie, że artykuł skądś zrzynany. Bardzo podobnie układane zdania jak na artykule z benchmarka, a jedno zdanie słowo w słowo identyczne. Może się czepiam, ale tak mi trochę zajechało tym.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto