A A A

Sapphire prezentuje HD 6670 Low Profile

18 listopada 2011, 13:23
Sapphire prezentuje  HD 6670 Low Profile

Sapphire przedstawia kolejna kartę graficzną z rodziny HD 6600 w oszczędnej, niskoprofilowej wersji z jednoslotowym wiatrakiem.

Sapphire HD6670 Low Profile wyposażona jest w 480 procesorów strumieniowych, 24 jednostki teksturujące oraz 1 GB pamięci DDR5. Taktowanie rdzenia wynosi 800MHz, natomiast pamięci – 1000 MHz (4GHz efektywnie).

Kartę wyposażono w wyjścia Dual-Link DVI, HDMI oraz VGA. Niskoprofilowa konstrukcja oraz umieszczenie wejścia VGA na osobnym panelu umożliwia dopasowanie urządzenia do dowolnej płyty głównej i obudowy. Producent podkreśla, że Sapphire HD 6670 idealnie nadaje się jako dodatkowy układ graficzny w systemie opartym na układzie AMD Fusion APU. W ten sposób można uzyskać lepszą wydajność dodając HD 6670 do karty zintegrowanej na przykład na płycie SAPPHIRE Pure Platinum A75, wykorzystując technologię CrossFire.

Podobnie jak inne karty z serii HD 6000, model HD 6670 pozwala na sprzętowe dekodowanie wideo. Zastosowany w nim AMD UVD trzeciej generacji (Universal Video Decoder) dodatkowo oferuje wsparcie dla formatów MVC i Blu-Ray 3D dla wyświetlania w pełni trójwymiarowego obrazu przez złącze HDMI 1.4a.

Karta HD 6670 charakteryzuje się całkowitą zgodnością z bibliotekami DirectX 11 oraz systemem Windows 7. Obsługuje technologię AMD’s APP Acceleration, która m.in. przyspiesza transkodowanie obrazu oraz wspomaga proces renderowania poprzez odciążenie CPU przez GPU. Karta ta jest również kompatybilna z oprogramowaniem sterownika AMD’s Catalyst DirectX 11 WHQL.

Sugerowana cena detaliczna karty Sapphire HD 6670 Low Profile wynosi 469 zł. Karta objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto