A A A

Satya Nadella - nowy CEO Microsoftu

4 lutego 2014, 15:30
Poznaliśmy nowego szefa firmy Microsoft - schedę po Ballmerze przejmie Satya Nadella.
Satya Nadella - nowy CEO Microsoftu

Nadella pracuje w gigancie z Redmond od 22 lat. - Podczas tego okresu transformacji, trudno wyobrazić sobie lepszego lidera niż Satya Nadella - powiedział Bill Gates, współzałożyciel firmy Microsoft. Nadella odpowiadał za dział Microsoft Server and Tools Business.

Satya Nadella urodził się w 1967 roku w Indiach. Jego hobby to gra w krykieta oraz poezja.Nowy CEO Microsoft inicjował i koordynował kluczowe projekty strategiczne i techniczne w ramach portfolio produktów i usług firmy, w szczególności ukierunkowane na chmurę i rozwój jednej z największych infrastruktur chmurowych na świecie, na których oparty jest Bing, Xbox, Office i inne usługi. W czasie zarządzania przez niego oddziałem Server and Tools, Microsoft wyprzedził rynek i przejął udziały od konkurentów w tym obszarze biznesowym. "Microsoft jest jednym z tych rzadkich przykładów firm, które autentycznie zrewolucjonizowały świat poprzez technologię. Nie mogę wyobrazić sobie większego zaszczytu, niż powołanie na stanowisko CEO tej firmy - powiedział Nadella.

Microsoft ogłosił także, że Bill Gates, poprzednio Przewodniczący Rady Nadzorczej, obejmie nowe obowiązki w ramach Rady jako Założyciel Firmy i Doradca Technologiczny, i będzie poświęcał więcej czasu sprawom firmy wspierając nowego CEO w kształtowaniu kierunku rozwoju technologii i produktów. John Thompson przejmie rolę Przewodniczego Rady i w dalszym ciągu będzie w niej zasiadał jako niezależny dyrektor.

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
youuw
youuw
4 lutego 2014, 17:26
Wygląda, jak pedał, nie? :E
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto