A A A

Seagate udostępnia poprawkę do firmware swoich dysków

22 stycznia 2009, 13:14
Firma Seagate opublikowała istotną poprawkę przeznaczoną do firmware (oprogramowania wewnętrznego) produkowanych przez siebie dysków z serii Barracuda 7200.11. Poprawka ma skutecznie likwidować problem blokowania się napędów dysków wskutek wady w firmware.
Seagate udostępnia poprawkę do firmware swoich dysków

Problem wadliwego oprogramowania wewnętrznego dotyczy dysków z popularnej serii Barracuda 7200.11 o pojemności 500 GB oraz 1 TB. Ukryta wada firmware polegała na niewłaściwej współpracy oprogramowania z zaimplementowaną w dyskach Seagate technologią ochrony antywstrząsowej. Prawidłowe działanie dysków wyposażonych w tę technologię powinno przebiegać w ten sposób, że mechanika dysku jest blokowana na krótką chwilę, gdy zostanie przekroczona określona wartość progowa przeciążenia działającego na dysk.

Niestety, wskutek wady, w dyskach wyposażonych w błędny firmware może dojść do sytuacji, że oprogramowanie wewnętrzne dysku będzie blokowało go na stałe bądź uniemożliwiało dostęp do danych na czas tak długi, że spowoduje to niestabilne działanie komputera. Udostępnioną przez Seagate poprawkę do firmware można pobrać ze strony na witrynie wsparcia technicznego producenta. Oprócz wymienionej wcześniej serii Barracuda 7200.11 poprawka jest adresowana także do użytkowników korzystających z dysków z serii DiamondMax 22 oraz Barracuda ES.2 SATA. Ponadto na stronie producent umieścił także oprogramowanie diagnostyczne ułatwiające dokładną identyfikację dysku bez potrzeby demontażu obudowy komputera.

Źródło: TechConnect, Seagate


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto