A A A

Seks, narkotyki i przemoc w Second Life - będą zmiany

24 kwietnia 2009, 12:59
W wirtualnym życiu w Second Life, podobnie jak w rzeczywistości, istnieje przemoc, seks i używki. Dlatego Linden Lab, operator świata, zdecydowała ulokować te wszystkie zjawiska w jednym miejscu. Czy ograniczy to dostęp osobom nieletnim?
Seks, narkotyki i przemoc w Second Life - będą zmiany

Do tzw. dzielnicy czerwonych latarni mają mieć wstęp tylko osoby dorosłe. Przed wejściem do lokacji będzie trzeba potwierdzić swoją pełnoletność. Z jednej strony gra Second Life jest sama w sobie przeznaczona dla internautów powyżej osiemnastki, ale wiadomo, że w rzeczywistości tego wieku w żaden sposób sprawdzić nie można.

Linden Lab w drugim etapie zmian planuje także skorzystać z zewnętrznej firmy, której zadaniem będzie weryfikowanie danych osobowych, a co za tym idzie, pełnoletności graczy odwiedzających wspomniane dzielnice. Second Life ruszył w czerwcu 2003 roku, obecnie ma około miliona aktywnych użytkowników, w tym wielu z Polski.

Źródło: Linden Lab


Paweł Bijata
Tagi: internet, gry
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto