A A A

Sennheiser częściowo wystawiony na sprzedaż

17 lutego 2021, 14:30
Popularny sprzedawca sprzętu audio szuka kogoś, kto kupi firmę.
Sennheiser częściowo wystawiony na sprzedaż

W tarapatach

Sennheiser, jeden z najpopularniejszych producentów urządzeń audio, znalazł się w tarapatach. Twórcy firmy poinformowali oficjalnie, że szukają chętnych do wykupienia jednego z ważniejszych działów. Firma pod jedną marką produkuje zarówno sprzęt profesjonalny do komunikacji biznesowej, studyjny, profesjonalny oraz konsumencki.

 

Pokonani przez konkurencję

Na sprzedaż został wystawiony właśnie ten ostatni dział. Powstawały w nim produkty takie jak soundbary, słuchawki bezprzewodowe, urządzenia audio dla graczy czy nawet aparaty słuchowe. Po sfinalizowaniu transakcji Sennheiser będzie więc w praktyce produkował tylko produkty dla profesjonalistów oraz klientów biznesowych.

Powodem wycofania się z produkcji sprzętu konsumenckiego jest zbyt silna konkurencja. Będące kluczową częścią asortymentu słuchawki z tego segmentu sprzedają się zbyt słabo, co generowało straty i zmuszało Sennheisera do redukcji kosztów. W zeszłym roku doszło do masowych zwolnień. Prawdopodobnie firma ogłosiła chęć sprzedaży działu konsumenckiego w momencie, gdy prowadzi rozmowy z potencjalnym nabywcą. Spekuluje się, że może nim być jeden z producentów smartfonów.

fot. Sennheiser


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
tomekb87
22 lutego 2021, 23:39
Miałem kiedyś słuchawki Sennheiser i byłem z nich zadowolony. Później przerzuciłem się Philipsa i już od prawie 10 lat kupuję tylko słuchawki holenderskiego producenta.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto