A A A

Seria LG X wchodzi na rynek

23 marca 2016, 13:30
Już w tym tygodniu LG Electronics wprowadzi na rynek nowe smartfony przeznaczone dla szerokiej grupy odbiorców – serię X. Nowe modele wyposażone zostały w funkcje, które dotychczas oferowały jedynie flagowce LG.
Seria LG X wchodzi na rynek

Urządzenia z serii X zaprojektowano z myślą o osobach, które poszukują smartfona z unikalnymi funkcjami, takimi jak dodatkowy tylny obiektyw czy drugi wyświetlacz. Podobnie jak LG G5, model LG X cam wyposażono w dwie tylne kamery: z obiektywem standardowym oraz z obiektywem szerokokątnym o kącie widzenia 120 stopni. Główny aparat ma rozdzielczość 13 MP, natomiast aparat z obiektywem szerokokątnym posiada matrycę 5MP i pole widzenia takie samo, jak ludzkie oko.

Dzięki zastosowaniu dwóch obiektywów i specjalnej funkcji Pop-out Picture, użytkownicy LG X cam mogą łączyć zdjęcia wykonane obiema kamerami tak, aby zdjęcie o szerszej perspektywie stanowiło ramkę głównego motywu. Ponadto, funkcja Animated Photo, dostępna tylko w modelu X cam, pozwala na tworzenie animowanych zdjęć.

Smartfon X cam oferuje także inne atrakcyjne funkcje, takie jak umieszczanie napisów na wykonanych zdjęciach czy Panorama View, która automatycznie przewija zdjęcia panoramiczne, wykorzystując całą wysokość ekranu.

Model LG X screen wyposażono w drugi wyświetlacz - rozwiązanie znane ze smartfona premium LG V10. X screen jest więc pierwszym modelem z klasy średniej, który dzięki stale włączonemu ekranowi, zapewnia dostęp do podstawowych informacji, takich jak godzina, data, czy powiadomienia, bez konieczności odblokowywania ekranu. Smartfon wyróżnia się także atrakcyjnym wzornictwem, którego dopełnieniem jest przezroczysta powłoka tylnej ścianki, wykonana z tworzywa zbrojonego włóknem szklanym. Zaokrąglone boczne krawędzie nadają urządzeniu prosty, ale jednocześnie elegancki wygląd.

LG X screen dostępny będzie w ostatnim tygodniu kwietnia w ofercie sieci PLAY oraz na rynku otwartym w sugerowanej cenie 999 zł. Tydzień później do sklepów oraz propozycji sieci Orange i Plus wejdzie także model LG X cam. Smartfon będzie dostępny w sugerowanej cenie 1199 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto