A A A

Seriale zarażają również w internecie

10 czerwca 2010, 09:47
Seriale zarażają również w internecie

PandaLabs, laboratorium badawcze firmy Panda Security, wykryło rozpowszechnianie się w wyszukiwarkach wielu stron dystrybuujących fałszywy program antywirusowy MySecurityEngine. Przynętą zastosowaną w tym przypadku był z niecierpliwością wyczekiwany, ostatni odcinek serialu „Lost” (Zagubieni).

Ten rodzaj infekcji nie jest nowy. Jeśli ktoś szuka w internecie informacji na temat serialu, np. wiadomości o ostatnim odcinku lub sposobie obejrzenia go w sieci, uzyskuje odnośniki do perfekcyjnie wypozycjonowanych, fałszywych stron internetowych. Po kliknięciu takiego odnośnika użytkownik jest proszony o zaakceptowanie pobrania pliku typu kodek – w wyniku czego instalowany jest fałszywy program antywirusowy.

Nie tylko serial „Lost” wykorzystano w ten sposób. Laboratorium PandaLabs w ciągu ostatnich kilku dni wykryło również podobne techniki kuszenia potencjalnych ofiar przy pomocy innych seriali, w tym „Glee” i „Family Guy” lub najnowszego filmu „Iron Man 2”.

Jak uniknąć zagrożenia? Luis Corrons, dyrektor techniczny firmy PandaLabs, twierdzi: „Zdrowy rozsądek oraz stosowanie aktualnego zabezpieczenia komputera to najlepsze sposoby uniknięcia tych zagrożeń”.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto