A A A

Serwer archiwalny przeglądarki Pale Moon zainfekowany

11 lipca 2019, 15:50
Autorzy przeglądarki Pale Moon poinformowali o wykryciu niepożądanego oprogramowania na serwerach z wersjami archiwalnymi.
Serwer archiwalny przeglądarki Pale Moon zainfekowany

Serwis ghacks poinformował o infekcji na serwerze archiwalnym przeglądarki Pale Moon. Serwer został zaatakowany przez hackerów, którzy korzystali z niego celem rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania.

Komunikat w tej sprawie wydali już twórcy przeglądarki. Okazuje się, że problem zdiagnozowano dopiero po ponad półtora roku. W toku dochodzenia rozpoczętego 26 maja udało się ustalić, że infekcja nastąpiła mniej więcej 27 grudnia 2017 roku.

Developerzy uspokajają jednak, że użytkownicy, którzy pobrali ich przeglądarkę za pomocą oficjalnego kanału raczej nie mają się czego obawiać. A to ze względu na automatyczne aktualizacje. Narażeni są jedynie ci, którzy ściągnęli Pale Moon z serwisu archive.palemoon.org.

Niezależnie od źródła pobrań firma zaleca przede wszystkim sprawdzenie aktualizacji – sygnatura infekcji powinna być znana najpopularniejszym programom antywirusowym.

fot. Pale Moon


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
DarekNak
12 lipca 2019, 11:33
Nie rozumiem tylko po co pobierać tak stare wersje?
Najnowsze aktualności
Facebook dla biznesu
16 października 2019
Platforma społecznościowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób prowadzących małe firmy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto