A A A

Serwery HP biją rekordy wydajności

11 października 2012, 09:04
Serwery HP biją rekordy wydajności

Serwery HP zbudowane w oparciu o procesory firmy AMD pobiły rekord wydajności o 40 proc. Procesory AMD Opteron Serii 6200 umieszczone w serwerach HP Gen8 oferują najlepszą wydajność i skalowalność dla wirtualizacji.

Firma AMD ogłosiła, że klaster serwerów HP ProLiant BL465c Gen8 wykorzystujących procesory AMD Opteron Serii 6200 osiągnął najwyższy znany dotychczas wynik w teście VMmark 2.1, który przy tym jest lepszy o prawie 40 procent od dotychczas najlepszego!

VMark to popularne, multi-serwerowe narzędzie benchmarkujące firmy VMware do mierzenia wydajności platformy i skalowalności środowisk zwirtualizowanych. Nowy rekord 59,99@62 tiles zastąpił najlepszy dotychczasowy wynik 42,79@36 tiles - 40 procent wzrostu wydajności i 72 procent wzrostu liczby maszyn wirtualnych.

Do testu firma HP wykorzystała 16 serwerów kasetowych HP ProLiant BL465c, każdy z dwoma 16-rdzeniowymi procesorami AMD Opteron 6278, tworzących łącznie 496 wirtualnych maszyn, co stanowi średnio 31 wirtualnych maszyn dla jednej kasety o łącznym koszcie 371 USD przypadającym na jedną wirtualną maszynę. Ten rodzaj wydajności i skalowalności stanowi idealną platformę wirtualizacji dla specjalistów IT, którzy przenoszą swoje działania do skoncentrowanych środowisk wirtualizacyjnych, aby tworzyć publiczne jak i prywatne chmury.

Serwery zbudowane w oparciu o procesory AMD Opteron oferują również najlepszy stosunek ceny do wydajności, jednocześnie zmniejszając koszty inwestycyjne (CAPEX)o 30 procent w porównaniu do rozwiązań konkurencji. Dane te bazujące na wcześniej opublikowanych wynikach testów VMmark 2.1 systemów z segmentu high-end mogą przynieść oszczędności rzędu 130 000 USD lub więcej na jednej tylko szafie serwerowej, umożliwiając osobom odpowiedzialnym za IT w przedsiębiorstwach znacznie zmniejszyć nakłady inwestycyjne i całkowite koszty posiadania.


Marcin Powęska / Informacja Prasowe
marcin.poweska@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościTelewizor co 15 sekund
19 lutego 2019
W zeszłym roku połowę kupionych w Polsce telewizorów Samsung stanowiły modele Smart TV w rozdzielczości UHD (4K).

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto