A A A

Serwery i płyty serwerowe ASUS gotowe na nowe procesory Intel Xeon

21 kwietnia 2016, 07:30
ASUS ogłasza gotowość swoich produktów serwerowych z serii E8 i E10 na najnowszą rodzinę procesorów Intel Xeon E5-2600 v4.
Serwery i płyty serwerowe ASUS gotowe na nowe procesory Intel Xeon

Nowa rodzina procesorów Intel Xeon E5-2600 v4 przeznaczona jest do stosowania w serwerach z podwójnym gniazdem na procesory i umożliwia obsługę nawet do 22 rdzeni i 55 MB pamięci cache LLC, co stanowi wzrost o ponad 20% w porównaniu do poprzedniej generacji Intel Xeon E5-2600 v3. Nowe procesory obsługują również wyżej taktowane pamięci RAM - DDR4 2400 MHz. W porównaniu z poprzednią generacją procesorów nowe modele charakteryzują się wydajnością wyższą nawet do 44% w zależności od rodzaju obciążenia. Rodzina Intel Xeon E5-2600 v4 jest przystosowana do pracy przy prawie każdym możliwym scenariuszu obciążenia serwera, oferując szeroki wybór ilości rdzeni, częstotliwości operacyjnych i wskaźników mocy.

Serwery ASUS z serii E8 i płyty serwerowe z serii Z10 są zaprojektowane tak, aby dostarczać ekstremalną wydajność, możliwości rozbudowy i kompletnie zdalne zarządzanie w centrach danych, centrach obliczeniowych (HPC) oraz przedsiębiorstwach każdej wielkości, bez konieczności otwierania obudowy - oszczędzając tym samym czas i nakłady pracy. Ekskluzywny, nie wymagający zastosowania narzędzi zestaw szyn ułatwia administratorom systemu instalację, zwiększając tym samym efektywność pracy.

Zoptymalizowany układ, niezakłócony przepływ powietrza, maksymalne chłodzenie i elastyczna kontrola wiatraków

Serwery ASUS z serii E8 i płyty serwerowe z serii Z10 zapewniają optymalną wydajność chłodzenia, tak by zapewnić odpowiednią temperaturę zarówno sprzętu jak i w pomieszczeniu serwerowni.

Układ płyty głównej został zaprojektowany pod kątem konfiguracji panelowych. Zarówno procesory jak i pamięci zostały umieszczone w układzie równoległym bezpośrednio za wlotem wentylatora w celu zapewnienia maksymalnego chłodzenia. Wnętrza serwerów z serii E8 są również wolne od nadmiaru kabli, ułatwiając w ten sposób bezpośredni przepływ powietrza dla efektywnego rozpraszania ciepła.

Produkty te zapewniają również elastyczną kontrolę nad wentylatorami. W trybie automatycznym, czujnik temperatury dokładnie wykrywa obciążenie procesora i dostosowuje odpowiednio szybkość wentylatora. W trybie manualnym, administrator może swobodnie decydować o ustawieniach wentylatora tak, aby sprostać zapotrzebowaniu energetycznemu.

Zaprojektowany do pracy

Serwery E8 i płyty serwerowe Z10 wyposażone zostały w dławiki ASUS Beat Thermal II. Pokryte są one złotem co pozwala osiągnąć wysoką wydajność zasilania i zmniejszyć straty energii. Zastosowano również technologię ASUS DIGI+ Energy Processing Unit (EPU) z zupełnie nowym kontrolerem DRAM pozwalającym na bardzo precyzyjne dostrajanie pamięci i kontrolę zasilania procesora.

Elastyczne możliwości rozbudowy i wysoka użyteczność

Serwery ASUS z serii E8 oraz płyty serwerowe z serii E10 są zaprojektowane z pełnym wsparciem standardu mezzanine, zapewniając wsparcie dla kart rozszerzeń łączących dodatkowe zasoby pamięci oraz połączeń sieciowych, w tym karty rozszerzeń zgodne z Open Compute Project (OCP).

Opcjonalnie dostępna karta rozszerzeń ASUS PIKE II (Proprietary I/O Kit Expansion), oferuję niedostępne wcześniej możliwości dodania zasobów pamięci masowej z wykorzystaniem najszybszych standardów transferu danych takich jak 12Gbps SAS, 6Gbps SATA i PCI-E 3.0 oraz zintegrowanej funkcji RAID.

Serwery z serii E8 i płyty serwerowe serii z E10 są także wyposażone w ekran monitorujący proces uruchamiania serwera (przy wykorzystaniu portu 80) od pierwszej fazy włączania się poszczególnych elementów urządzenia po start systemu operacyjnego. Dodatkowo lampka kontrolna o zwiększonej jasności, umieszczona z tyłu obudowy pozwala administratorowi na kontrolę stanu serwera bez potrzeby otwierania obudowy. Dzięki zestawowi, który nie wymaga użycia narzędzi do montowania serwerów w szafach rackowych, wymiana i wstawianie nowych serwerów zajmuje mniej czasu.

Nowe funkcje zdalnego zarządzania serwerem

Funkcje zdalnego zarządzania serwerami odgrywają kluczową rolę w nowoczesnych centrach danych. Serwery z serii E8 i płyty serwerowe z serii Z10 oferują kompletne rozwiązania w tym zakresie w postaci modułu ASMB8-iKVM kompatybilnego ze standardem Intelligent Platform Management Interface (IPMI) 2.0 oraz nowemu narzędziu do zdalnego zarządzania - ASUS System Web-based Management Enterprise (ASWM).

Narzędzie ASWM Enterprise oferuje prosty i intuicyjny w obsłudze interfejs graficzny z którego można korzystać zdalnie przez sieć. Dzięki niemu administrator może w pełni kontrolować zużycie zasobów i stan sprzętu oraz dokonywać zdalnie, kluczowych operacji na wszystkich serwerach, takich jak aktualizacja BIOS czy kontrola zapotrzebowania energetycznego. Dodatkowo wprowadzona funkcja „screen-recording" pozwala rozszerzyć zakres operacji zdalnego zarządzania serwerami.

Serwery z serii E8 oraz płyty serwerowe z serii Z10 mają także wbudowany Intel Baseboard Management Controller (BMC) oferujący dodatkowe funkcje zarządzania i monitorowania stanu urządzeń, także w przypadku gdy potrzebna jest diagnoza stanu sprzętu przy braku możliwości załadowania systemu operacyjnego.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto