A A A

Sferyczna kamera do wideorozmów

21 lutego 2020, 13:25
Meeting Owl Pro to następczyni Meeting Owl, czyli kamery, która umożliwia wygodne prowadzenie konferencji na odległość.
Sferyczna kamera do wideorozmów

Meeting Owl, pierwszy produkt start-upu Owl Labs, zawiązanego przez weteranów z iRobot, spotkał się z ciepłym przyjęciem szczególnie korporacji, które często w swojej pracy wykorzystują wideokonferencje jako sposób komunikacji z zagranicznymi klientami bądź pracownikami zdalnymi. W sprzedaży pojawiła się nowsza wersja kamery: Meeting Owl Pro.

Ten gadżet ucieszy każdego, kto musi często prowadzić wideokonferencje. Kamera sferyczna umożliwia intuicyjne tworzenie obrazów 360° i „rozglądanie" się po pomieszczeniu, w którym rejestrowana jest rozmowa, co ułatwia wygodne prowadzenie spotkań online nawet w dużym gronie. Jeśli uczestnicy siedzą np. wokół stołu, nie trzeba obracać urządzenia, by skierować je w stronę każdego po kolei. Kamera sferyczna rejestruje obraz w czasie rzeczywistym w taki sposób, że odbiorca widzi wszystko, co dzieje się w pomieszczeniu – niezależnie od tego, gdzie kto siedzi, jego postać i tak jest rejestrowana przez urządzenie 360°.

Meeting Owl Pro współpracuje z takimi aplikacjami jak Skype czy Google Meet. Tym, co wyróżnia Meeting Owl Pro od innych urządzeń tego typu, jest zamysł konstrukcyjny: kamera wygląda jak sowa i podczas łączenia się online wydaje charakterystyczne pohukiwanie.

Jak to działa? Po prostu podpinamy urządzenie do komputera, gdzie jest ono instalowane, wybieramy w platformie konferencyjnej Meeting Owl Pro jako urządzenie preferowane do przeprowadzania rozmowy – i już. Kamera rejestruje sferyczny obraz z pomieszczenia i umieszcza go w widoku całościowym na ekranie, przy czym koncentruje się na aktualnie wypowiadającej się osobie, nie pomijając przy tym reszty uczestników.

Meeting Owl Pro charakteryzuje się dwukrotnie ostrzejszym rejestrowaniem sferycznym w 1080 p niż jej poprzedniczka, a jej głośnik jest dwa razy bardziej czuły i głośny. Inteligentne mikrofony z przetwornikiem dźwięku w promieniu 5 m dopełniają całości, tworząc z Meeting Owl Pro wygodne narzędzie konferencyjne.

Sprzęt można nabyć na oficjalnej stronie Owl Labs w cenie ok. 1000 dolarów.

fot. Owl Labs

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto