A A A

Sharp UQ10 Quattron Pro - 2,5 razy lepsze od Full HD

23 marca 2014, 09:10
W Polsce debiutują telewizory Sharp AQUOS Quattron Pro serii UQ10. Ta rodzina TV ma dostarczyć 2,5 razy więcej subpikseli niż tradycyjne telewizory Full HD.
Sharp UQ10  Quattron Pro - 2,5 razy lepsze od Full HD

Co ciekawe, w chwili wprowadzenia na rynek są to jedyne produkowane seryjnie modele telewizorów Full HD zdolne do wyświetlania materiałów o rozdzielczości Ultra HD (4K) przesyłanych przez złącze HDMI.

Telewizory Sharp AQUOS 3D UQ10 z technologią Quattron Pro mogą wyświetlać obrazy o rozdzielczości 2,5 razy większej niż Full HD. Oznacza to, że pozwalają na oglądanie materiałów - włączając w to treści 4K - w rozdzielczości większej niż dowolny model telewizora Full HD. Nawet, jeśli materiał ma niższą rozdzielczość, inteligentny upscaller panelu Quattron Pro podniesie ją do bliskiej 4K - niezależnie, czy jest to sygnał z tunera satelitarnego, kablowego, telewizji naziemnej, odtwarzacza Blu-ray, DVD, czy konsoli do gier. Rozwiązanie to pozwala korzystać z ultrawysokiej rozdzielczości już dziś - zanim upowszechni się ona na dobre.

Quattron Pro

Quattron Pro to druga generacja opracowanej przez firmę Sharp technologii czterech kolorów podstawowych (RGBY) Quattron, która dodaje żółty subpiksel do standardowej grupy subpikseli RGB (czerwony, zielony, niebieski), dzięki czemu możliwe jest odtworzenie ponad miliarda odcieni kolorów. Jakość obrazu jest wyraźnie lepsza zwłaszcza podczas odtwarzania odcieni złota, żółtego, zielonego, niebieskiego i koloru skóry. Panele Quattron Pro udoskonalono o opracowaną przez firmę Sharp inteligentną technologię sterowania subpikselami, która jest w stanie podzielić 4 subpiksele kolorów podstawowych (RGBY) na dwa (górny i dolny), co powoduje, że jeden piksel obrazu składa się z ośmiu sterowanych niezależnie subpikseli. Technologia ta wyświetla aż 16 milionów subpikseli - o 10 milionów więcej niż oferują standardowe telewizory o rozdzielczości Full HD.

Nowe telewizory Sharp

Obraz z certyfikatem THX

Telewizory serii UQ10 zostały przetestowane i zatwierdzone zgodnie ze specyfikacją THX Display opracowaną przez firmę THX Ltd., co gwarantuje najwyższe standardy jakości obrazu i wydajności. Obecnie telewizory serii UQ10 są jedynymi telewizorami Full HD LED TV z certyfikatem THX dostępnymi na rynku europejskim. Standard ten zakłada dokładne odwzorowanie obrazu - tak, aby odbiorca otrzymywał te same wrażenia, które są udziałem ekipy filmowej w studiu nagraniowym.

Ceny:

LC-60UQ10 (60 cali) - 8 999 zł

LC-70UQ10 (70 cali)- 13 999 zł

LC-80UQ10 (80 cali)- 27 999 zł

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto