A A A

Sieć 5G Samsunga - 1,2 Gb/s

16 października 2014, 07:30
Samsung jako pierwszy w branży przekroczył ważny etap w rozwoju technologii sieci telekomunikacyjnych 5G, uzyskując nieprzerwane i stabilne połączenie z prędkością 1,2 Gb/s, czyli 150 MB na sekundę w środowisku mobilnym, w czasie jazdy z prędkością ponad 100 km/h.
Sieć 5G Samsunga - 1,2 Gb/s

Firma ustanowiła także rekord transmisji danych w środowisku stacjonarnym, który wyniósł 7,5 Gb/s, czyli 940 MB na sekundę.

- Wykorzystamy te osiągnięcia i będziemy kontynuowali rozwijanie zaawansowanych technologii składających się na standard 5G - powiedział ChangYeong Kim, szef DMC R&D Center w Samsung Electronics. Oprócz korzystania z własnych globalnych możliwości w zakresie badań i rozwoju będziemy także nadal współpracowali z innymi liderami branży i ośrodkami badawczymi z całego świata. Urządzenia mobilne, przetwarzanie w chmurze, Internet rzeczy - we wszystkich tych dziedzinach standard telekomunikacji 5G i towarzyszące mu technologie będę się rozwijać.

O sukcesie stacjonarnego testu standardu 5G przeprowadzonego przez firmę Samsung świadczą nie tylko same liczby, ale także fakt, że był to pierwszy w branży test wykonany na zewnątrz. Wcześniejsze udane testy 5G były przeprowadzane w stabilnym środowisku wewnątrz pomieszczeń i w laboratoriach. Interesującym aspektem mobilnego testu 5G było przeprowadzenie go w pojeździe poruszającym się z dużą prędkością po profesjonalnym, odkrytym torze wyścigowym o długości 4,35 kilometra.

Zarówno test stacjonarny, jak i mobilny wykonano w sieci 5G wykorzystującej częstotliwość 28 GHz. Dotychczas w branży nie używano tak wysokich częstotliwości, jak 28 GHz, gdyż mimo ich przydatności w zestawianiu szybkich połączeń, oparta na nich łączność miała krótki zasięg. Firmie Samsung udało się przezwyciężyć te przeszkody dzięki opracowanej przez siebie technologii Hybrid Adaptive Array, w której pasma częstotliwości fal milimetrowej długości umożliwiają wykorzystanie wyższych częstotliwości na większych odległościach. Mimo że standard 5G nie został jeszcze oficjalnie przyjęty, można oczekiwać, że sieci 5G zaoferują dziesiątki, a może nawet setki razy szybszą transmisję niż sieci 4G LTE.

Do najnowszych osiągnięć firmy należy także siedmiokrotne zwiększenie częstotliwości w porównaniu z testami z maja 2013 roku, kiedy to Samsung jako pierwszy w branży uzyskał połączenie z prędkością 1 Gb/s w sieci 5G 28 GHz.


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Ping999
Ping999
21 października 2014, 09:34
Ciekawe co będzie za 10 lat ; _; 1 gigabajt pewnie będzie ściągany jak teraz przeciętnie 1 mb :S
Najnowsze aktualnościFacebook dla biznesu
16 października 2019
Platforma społecznościowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób prowadzących małe firmy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto