A A A

Sieci P2P odpowiedzialne za 90 procent ruchu internetowego

6 września 2007, 17:21
Sieci P2P odpowiedzialne za 90 procent ruchu internetowego

Internet został zdominowany przez ruch w sieciach peer-to-peer (P2P) - wynika z badania niemieckiej firmy analitycznej ipoque. Jak donosi serwis ars technica, programy P2P są odpowiedzialne za 50 do 90 procent całego ruchu w sieci.

Liderem jest tutaj BitTorrent, który w ubiegłym roku stanowił od 50 do 75 procent ruchu w sieciach P2P. Drugi był eDonkey (5 do 50 procent). Według ipoque szeroka rozbieżność w tych danych wynika z lokalnych preferencji internautów, gdyż w niektórych częściach świata wciąż dominuje eDonkey.

Dane ipoque stoją jednak w sprzeczności z informacjami podanymi w czerwcu przez firmę Ellacoya Networks, według której sieci P2P stanowią jedynie 37 procent internetowego ruchu w Ameryce Północnej, w porównaniu do 46 procent w przypadku HTTP.

Źródło: Wirtualnemedia


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto