A A A

Signal uświadamia społeczność Facebooka, jakie dane gromadzi portal

6 maja 2021, 15:20
Autorzy komunikator postanowili pokazać użytkownikom, co wie na ich temat Facebook.
Signal uświadamia społeczność Facebooka, jakie dane gromadzi portal

Walka o klienta

Twórcy komunikatora Signal zyskali w ostatnim czasie licznych użytkowników dzięki zapowiadanym zmianom regulaminu WhatsAppa. Nowa umowa nie spodobała się wielu osobom ze względu na to, że wymusza wyrażenie zgody, by wykorzystywać gromadzone przez WhatApp dane na potrzeby Facebooka i Instagrama. Signal zyskał wtedy dzięki zapewnieniom o ochronie prywatności swoich użytkowników.

Ostatnio kolejny cios Facebookowi zadał Apple, który w aktualizacji iOS-a 14.5. pozwolił zablokować wybranym aplikacjom możliwość gromadzenia danych o aktywności w sieci albo o lokalizacji. Reakcją Facebooka było przygotowanie specjalnej planszy informacyjnej, przekonującej do tego, że mechanizmy śledzenia używane w celu personalizacji reklam sprawiają, iż korzystanie z portalu jest darmowy.

 

Tak w ogóle to jesteś weganinem

Tuż po rozpoczęciu tej kampanii Signal postanowił odpowiedzieć na nią nowymi reklamami. Jest to seria komunikatów personalizowanych z myślą o konkretnych osobach. Na banerach pojawiają się zdobyte przez Facebooka informacje o poszczególnych użytkownikach – lokalizacja, poglądy, rodzaj preferowanej diety czy najnowsze zainteresowania.

Kampania miała na celu uświadomić ludziom, jak wiele wie na ich temat społecznościowy gigant. Oczywiście reklamy zostały niemal natychmiast zablokowane przez Facebooka, ale w internecie nic nie ginie. Zrzuty ekranu wciąż krążą w internecie, a pod nimi toczą się dyskusje dotyczące prywatności w sieci. Signal odniósł więc podwójne zwycięstwo – poza przypomnieniem światu, że stanowią alternatywę dla giganta, unaocznili też wielu z nas bardzo istotny problem.

fot. Signal


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Xiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto